UWAGA!

Osłabiony KOLEX ograł rywali

 
Elbląg, Osłabiony KOLEX ograł rywali
fot. MOSiR

Kolejne mecze rozegrały zespoły w Awangarda Volley Lidze, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tym razem sporą niespodziankę sprawił zespół KOLEX Hale stalowe, rywalizujący w grupie ekip od miejsca 7 do 12. Mimo, że grali w osłabieniu, to pokonali 3:0 Adehadowo.

W grupie finałowej rozegrane zostało tylko jedno spotkanie w którym Nauka Jazdy Adam zmierzyła się z ZNP Elbląg. Obrońcy mistrzowskiego tytułu w trzech setach, gładko uporali się z ze swoimi rywalami. Najbardziej wyrównana była trzecia partia, którą Nauka Jazdy Adam wygrała 25:19. Natomiast dwa pierwsze sety kończyły się wynikiem 25:15. Dzięki wygranej NJ Adam awansowała na pozycję wicelidera.
       W tabeli grupy mistrzowskiej, na prowadzeniu znajduje się drużyna Nauka Języków REGENT, która do tej pory zgromadziła 17 punktów. O jedno oczko mniej ma Nauka Jazdy Adam, a trzeci w tabeli ADAR Spedycja międzynarodowa zgromadził 14 punktów. Kolejne miejsca w grupie mistrzowskiej zajmują: Kam (10 pkt.), ZNP Elbląg (4 pkt.) i Sisley Volley Team I (2 pkt.)
       Wyniki grupy finałowej:
       ZNP Elbląg – Nauka Jazdy ADAM 0:3 (15:25, 15:25, 19:25)
      
       Zdecydowanie więcej emocji było w spotkaniach grupy zespołów rywalizujących o miejsca 7-12. Tu na pierwszy plan wysuwa się pojedynek w którym Adehadowo zmierzyło się z ekipą KOLEX Hale stalowe.
       - Przed meczem okazało się, że zespół KOLEX nie ma pełnego składu - mówi Dariusz Bocian z Działu Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Ostatecznie jednak zdecydowano, że do pojedynku z ekipą Adehadowo przystąpią w osłabieniu. Jak się później okazało, grając nawet w czwórkę, można osiągnąć dobry wynik.
       KOLEX pierwszego seta wygrał 25:19, co już było sporą niespodzianką. Tyle, że osłabiona kadrowo drużyna nie zamierzała na tym poprzestać. W kolejnych dwóch partiach także lepiej spisywała się na boisku. Drugiego seta wygrała 25:18, a trzeciego jeszcze wyżej, bo 25:17 i cały mecz 3:0.
       Ciężką przeprawę miał za to drugi w tabeli grupy 7-12 zespół Chill Out, którego rywalem był niżej notowany Merkury Elbląg. W pierwszym secie, po wyrównanej walce, Chill wygrał 25:21. Jeszcze bardziej emocjonujący był drugi set, który ostatecznie na przewagi, rozstrzygnął na swoją korzyść Chill Out, wygrywając 28:26. Trzecia partia także padła ich łupem, zakończyła się wynikiem 25:22, a cały mecz 3:0.
       W grupie zespołów rywalizujących o miejsca 7-12, stawce przewodzi KOLEX Hale stalowe, który do tej pory zdobył 17 punktów. Tuż za nim jest ekipa Chill Out z dorobkiem 15 punktów. Kolejne miejsca zajmują: Techtrans Elbląg (14 pkt.), Sisley Volley Team II (6 pkt.), Adehadowo (5 pkt.) i Merkury Elbląg (3 pkt.)
      
       Wyniki grupy o miejsca 7-12
       Sisley Volley Team II – Techtrans Elbląg 1:2 (19:25, 25:11, 24:26)
       Adehadowo – KOLEX Hale stalowe 0:3 (19:25, 18:25, 17:25)
       Chill Out – Merkury Elbląg 3:0 (25:21, 28:26, 25:22)
      
       Informacje o rozgrywkach, wyniki, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama