Ósma porażka Wójcika (piłka ręczna)

Elbląg, Ósma porażka Wójcika (piłka ręczna)

Szczypiorniści Meble Wójcik Elbląg dobrze rozpoczęli mecz w Gdańsku z miejscowym Wybrzeżem i do przerwy mieli dwie bramki przewagi. Po zmianie stron gospodarze pokazali charakter i wygrali 22:17. Zobacz zdjęcia z meczu.

Starcie Wójcika z Wybrzeżem było dla naszej drużyny kolejną szansą na wywalczenie pierwszych punktów w PGNiG Superlidze. Szansą tym bardziej realną, bo do składu drużyny powrócili bracia Adamczkowie i trener Jacek Będzikowski miał do dyspozycji już nie czterech, a sześciu rozgrywających. Po siedmiu rozegranych meczach, elblążanie z zerowym dorobkiem punktowym zajmowali ostatnie miejsce w grupie granatowej, rywale natomiast z siedmioma punktami, byli dwie pozycje wyżej. Obaj beniaminkowie mocno liczyli na wygraną, tym bardziej że stawką meczu były aż trzy punkty.
       Obie drużyny wyszły na spotkanie mocno zmotywowane, co pokazali głównie w defensywie. Twarda obrona po obu stronach nie obfitowała wieloma wykluczeniami, ale małą ilością goli. Pierwsza bramka padła z rąk gospodarzy z rzutu karnego. W odpowiedzi do siatki trafił Bartosz Janiszewski i tablica wyników wskazywała remis. Od początku meczu świetnie między słupkami spisywał się Bartosz Dudek, po którego interwencjach elblążanie mogli budować akcje. Gdy w 6. minucie spotkania drogę do bramki znalazł Mikołaj Kupiec, Meblarze prowadzili 3:1. Na kolejne trafienie naszej drużyny musieliśmy czekać aż cztery minuty, jednak w tym czasie gospodarze tylko raz pokonali naszego bramkarza. Dodatkowo Wójcik musiał radzić sobie bez jednego gracza, jednak te dwie minuty rozegrał całkiem dobrze. Obie drużyny popełniały błędy, jednak to Meblarze prowadzili. W 10. minucie kolejny raz do protokołu wpisał się Kupiec i elblążanie mieli trzy trafienia więcej. Po czasie zarządzonym na prośbę Damiana Wleklaka, bramki padały naprzemiennie, do stanu 7:5 dla naszej drużyny. Dwa trafienia z rzędu Marcina Szopy i elblążanie mieli cztery bramki przewagi. Końcówkę pierwszej połowy lepiej jednak rozegrali miejscowi zawodnicy, którzy twardą defensywą mocno utrudniali przyjezdnym oddanie rzutu. Trzy trafienia z rzędu gdańszczan i tablica wyników wskazywała 8:9. Niemal równo z syreną do siatki trafił Jakub Moryń i na przerwę Meblarze schodzili prowadząc 10:8.
       Nasza drużyna rozpoczęła drugą odsłonę zawodów fatalnie. Trzy błędy własne zakończyły się kontrami Wybrzeża i to gospodarze wyszli na pierwsze w tym meczu prowadzenie 11:10. Już w 33. minucie o czas poprosił Jacek Będzikowski. Po wznowieniu jeszcze dwie minuty musieliśmy czekać na pierwsze trafienie elblążan. Nasi zawodnicy starali się grać twardo w obronie, jednak przy tym faulowali i sędziowie aż trzykrotnie odgwizdali rzuty karne w ciągu siedmiu minut. Gdańszczanie nie mylili się z linii 7. metra i w 45. minucie prowadzili 15:12. Elblążanie mieli duże problemy z konstruowaniem ataku pozycyjnego i wielokrotnie odbijali się od gdańskiej obrony. Do tego w bramce świetnie spisywał się Artur Chmieliński. Gdy czwartą z rzędu bramkę rzucili gospodarze, o kolejną przerwę poprosił trener Wójcika. Po wznowieniu gra się wyrównała i do 52. minuty trwała wymiana ciosów. Gospodarze utrzymywali cztero-pieciobramkową przewagę i w zasadzie było już wiadomo, że nie przegrają tego spotkania. Nasi zawodnicy znów mieli problemy z celnością lub ich rzuty odbijał gdański golkiper. Na pięć minut przed końcem zawodnicy Wybrzeża odskoczyli już na sześć goli. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 22:17.

Wybrzeże Gdańsk - Meble Wójcik Elbląg 22:17 (8:10)
       Wybrzeże
: Chmieliński, Pieńczewski, Suchowicz - Prymlewicz 6, Rogulski 5, Kornecki 3, Oliveira 2, Bednarek 2, Kostrzewa 2, Sulej 1, Kondratiuk 1, Podobas, Wróbel, Salacz.
       Wójcik: Dudek, Fiodor, Ram - Szopa 5, Adamczak Piotr 3, Kupiec 2, Żółtak 2, Janiszewski 1, Moryń 1, Tórz 1, Adamczak Paweł 1, Malczewski 1, Nowakowski, Dorsz, Olszewski.

Kolejny mecz Meblarze zagrają 26 października na wyjeździe z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

• Po raz kolejny to napiszę - Wójcik powinien się zastanowic czy drużyna wygrywająca w sezonie 1-2 mecz to dla niego reklama czy antyreklama. Jak dojdzie do właściwych wniosków to czas zutylizować tę ekipę i przeznaczyć kasę tam, gdzie są kibice, historia i coraz lepsze wyniki - czyli na Olimpię.
    NE997(2016-10-21)
  • W tamtym sezonie dokładnie rok temu pisałem, że potrzebne wzmocnienia w przerwie zimowej w walce o awans i zgranie ekipy na ekstraklasę. Z awansem jakoś wyszło chłopakom, ale na ekstraklasę są za słabi. Wygląda to jakby juniorzy grali z mężczyznami. Warunkami fizycznymi odbiegami, a samą walką możemy powalczyć w pierwszej połowie, kiedy przeciwnik gra na kilkadziesiąt procent swoich możliwości. Jak mocniej zagra w obronie to nie ma kto rzucać bramek. Widać, ze na najlepszego snajpera idzie wiekowy obrotowy Żółtak, który w większości swojej kariery był od zadań defensywnych. Szkoda chłopaków, a Wójcik może zmądrzeje i w zimie rok za pózno zorganizuje kilku chłopaków do walenia z drugiej linii i zdobywania goli, bo jak nie to będzie promował najsłabszą druzynę w historii ekstraklasy. Meble Wójcik - piękna reklama na całą Polskę
  • Szczególnie na tych którzy w każdym meczu robią zadymy a kary musi płacić ksiądz. Jeżeli ktoś tu mówi o utylizacji to raczej nadaję się do tego środowisko 'kopaczy'. Elbląg stał się oznaką rozrób i bandytyzmu boiskowego i przewodzi pod tym względem w Polsce jak zaprzyjaźniona z tym klubem Legia, która sklei jest najlepsza pod tym względem w Europie. Ostatnio jak byłem w Krakowie i nadmieniłem że jestem z Elbląga to od razu przyklejono mi łatkę "człowiek z chuligańskiego miasta". Tylko dlaczego ja muszę się za to WSTYDZIĆ!!!!.
  • Czym się różni balkon od pracy u Wójcika? Balkon utrzyma 4-osobową rodzinę.
  • I znów w łeb hhaa wstydddddd.... rozpędzić i do roboty meble skladac
    7
    7
    Znajomy32(2016-10-21)
  • Nie znam sie na pilce recznej ale 8 meczy i 8 porazek to raczej fatalny rezultat. Wojcik pewnie I by wylozyl kase na Olimpie i ta moglaby byc lepsza reklama dla jego mebelkow. No ale skoro biznesman tego pokroju sie na to nie decyduje to moze oznaczac, ze wg niego lub raczej jego analitykow finansowo - marketingowych z jakiegos powodu nie warto. Poza tym ta druzyne od recznej moze nazwac po Swojemu a jesli by za sponsoring chcial tak nazwac Olimpie to by kibice spiewali nie ma Wojcika, w Elblagu nie ma Wojcika. Nie ma nic za darmo, zeby cus zyskac cus trzeba dac. Mysle, ze predzej by wylozyl kase na Start. Moze po prostu lubi pilke reczna? Fajnie by bylo gdyby pomogl Olimpii no ale to jego kasa i niech robi jak uwaza.