UWAGA!

Ostatni weekend na Torze Łyżwiarskim Kalbar

 Elbląg, Ostatni weekend na Torze Łyżwiarskim Kalbar
fot. MOSiR

Najbliższa niedziela (1 marca) będzie ostatnim dniem sezonu zimowego na Torze Kalbar. Miłośnicy jazdy na łyżwach nadal będą mogli korzystać z Krytego Lodowiska przy ul. Karowej, które będzie otwarte do końca marca.

Elbląskie kluby łyżwiarskie kończą swój sezon szkoleniowy. W mijającym sezonie na obiekcie rozegrano dwie edycje lokalnych zawodów z cyklu Szukamy Mistrzów, a także Ogólnopolskie Zawody w łyżwiarstwie szybkim, w których uczestniczyło 130 zawodników z całej Polski. Tor Kalbar był również chętnie odwiedzany przez mieszkańców Elbląga, którzy korzystać mogli ze ślizgawek ogólnodostępnych, a także przez liczną grupę dzieci i młodzieży szkolnej, która w czasie ferii mogła jeździć na Kalbarze bezpłatnie.
       Zakończenie sezonu łyżwiarskiego na torze łączy się z rozpoczęciem prac przygotowujących obiekt do sezonu wiosennego. Przed jego rozpoczęciem, poza rozmrożeniem tafli, przygotowywana będzie infrastruktura pod rekreację dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach oraz dla osób zainteresowanych korzystaniem z boisk wielofunkcyjnych.
       Wszystkim miłośnikom łyżew i użytkownikom Toru Kalbar Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu serdecznie dziękuje za wspólnie spędzony czas, licząc na ponowne spotkania w kolejnym sezonie.

Chociaż za oknem aura bywa częściej wiosenna niż zimowa, to pamiętajmy, że Lodowisko Helena przy ul. Karowej jest nadal otwarte i czeka na wszystkich miłośników jazdy na łyżwach. Ogólnodostępne ślizgawki w środku tygodnia odbywają się we wtorki, czwartki i piątki o godz. 18 i 19. Natomiast w weekendy zapraszamy o godz. 12.30, 13.30, 14.30, 15.40 i 16.40. W sobotę dodatkowe ślizgawki odbywają się o 18 i 19. Bilety ulgowe to koszt 6 zł, a normalne – 9 zł. Na terenie lodowiska funkcjonuje wypożyczalnia łyżew, za które zapłacimy 7 zł za parę. Jest również możliwość wypożyczenia pingwinków, które ułatwiają najmłodszym pierwsze wizyty na lodowisku. Dużym zainteresowaniem cieszy się także nauka jazdy na łyżwach. Zajęcia, które odbywają się we wtorki o godz. 18, prowadzi instruktorka łyżwiarstwa Ewa Konarzewska. Bilety ulgowe kosztują 11 zł, a normalne – 14 zł.

Więcej informacji na temat Krytego Lodowiska znajduje się na stronie MOSiR.


        

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama