UWAGA!

Ostatnia niedziela z olimpijskim akcentem

Elbląg, Ostatnia niedziela z olimpijskim akcentem

W niedzielę sportowo-rekreacyjną imprezą zorganizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z klubem Orzeł zakończył się sezon na lodowisku. Przybyli na obiekt elblążanie obserwowali pokazy jazdy figurowej na lodzie, emocjonowali się wyścigami w short tracku i uczestniczyli w rodzinnym festynie.

Niespodzianką inaugurującą festyn była parada łyżwiarzy z flagą olimpijską. W kwietniu tradycyjnie obchodzone są „Dni Olimpijczyka”, a w Elblągu od lat z tej okazji organizowane były upamiętniające olimpizm imprezy. Widzowie serdecznie powitali Helenę Pilejczyk, brązową medalistkę Igrzysk Olimpijskich w łyżwiarstwie szybkim z roku 1960, która uczestnikom sportowej rywalizacji życzyła udanych startów.
     W pokazach jazdy figurowej na lodzie zaprezentowali się najmłodsi adepci tej dyscypliny sportu. Atmosfera towarzysząca popisom przypominała wydarzenia z profesjonalnych pokazów. Były rzęsiste brawa, a także kwiaty i maskotki rzucane na lód uczestnikom pokazu. A w ich gronie byli elbląscy medaliści mistrzostw i Pucharu Polski. Uczestnicy szkółki łyżwiarskiej otrzymali dyplomy potwierdzające ukończenie pierwszego etapu szkolenia.
     Sportowych emocji dostarczyły zawody o Grand Prix w łyżwiarstwie krótko torowym. Najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych osiągnęli:
     17-19 lat - Monika Łęcka I LO i Kamil Magierski ZSG;
     20-35 lat - Radosław Ruczyński;
     36-50 lat – Ryszard Białkowski;
     pow. 51 lat - Tomasz Szczepański.
     Po sportowych emocjach przyszedł czas na festyn rodzinny. Wzięły w nim udział reprezentacje 10 rodzin, które rywalizowały w slalomach łyżwiarskich. Najlepsze łączne czasy przejazdów uzyskały rodziny Sarapuków, Kowalskich i Makowskich.
     Po festynowych emocjach lodowisko udostępnione zostało na ślizgawkę dla elblążan.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama