UWAGA!

Oświadczenie Tomasza Arteniuka (piłka nożna)

 
Elbląg, Tomasz Arteniuk - były trener Olimpii Elbląg
Tomasz Arteniuk - były trener Olimpii Elbląg (fot. AD)

Tomasz Arteniuk, były trener „Olimpii” Elbląg zwolniony w trakcie sezonu 2010/2011, przysłał do nas swoje oświadczenie i kopie dokumentów, zawierających stanowisko Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie jego sporu z „Olimpią”. Z dokumentów tych wynika, że „Olimpia” rozwiązała kontrakt z trenerem Arteniukiem niezgodnie z prawem, bo nie uzyskała na to zgody Wydziału Szkolenia PZPN. Sprawa roszczeń finansowych pozostaje nadal otwarta.

Oto oświadczenie Tomasza Arteniuka:
       „W dniu 6 czerwca 2011 roku Wydział Szkolenia PZPN podjął uchwałę o wyrażeniu zgody na rozwiązanie przeze mnie kontraktu trenerskiego z KS „Olimpia” Elbląg z winy klubu w trybie natychmiastowym, wobec uniemożliwienia mi wypełniania obowiązków określonych w umowie z dnia 1 lipca 2010 roku.
       Potwierdzone zostało, że rozwiązanie ze mną umowy przez Zarząd KS Olimpia Elbląg w dniu 4 kwietnia 2011 roku było bezskuteczne, bezprawne i niezgodne z postanowieniami Uchwały nr III/25 z dnia 8 czerwca 2000 roku Zarządu PZPN. Wskazać należy, że Wydział Szkolenia PZPN nie stwierdził żadnego, podkreślam żadnego, ciężkiego naruszenia przeze mnie przepisów PZPN, co sugerował Zarząd KS Olimpia Elbląg. Wykazano natomiast, iż w wyniku próby jednostronnego rozwiązania ze mną kontraktu władze klubu dopuściły się złamania przepisów wewnątrzzwiązkowych.
       Żywię nadzieję, że powyższa uchwała Wydziału Szkolenia PZPN w mojej sprawie przyczyni się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa i komfortu pracy wśród trenerów niższych klas rozgrywkowych oraz w sposób istotny wpłynie na kształtowanie w praktyce stosunków na linii trener – klub i pozwoli na ugruntowanie roli organów PZPN w tego typu przypadkach.
       Wszystkim sympatykom, kibicom, zawodnikom, trenerom i działaczom KS „Olimpia” Elbląg życzę samych sukcesów w nowym, pierwszoligowym sezonie.
       z poważaniem trener Tomasz Arteniuk”
      
       W pismach PZPN czytamy m.in.:
       „Po przeanalizowaniu okoliczności niniejszej sprawy Wydział Szkolenia PZPN pragnie stwierdzić, iż ocena zarzutów formułowanych wzajemnie przez strony ma drugorzędne znaczenie.” [...] Najistotniejsze w tej sprawie jest „nieuzyskanie przez Klub Sportowy „Olimpia” Elbląga zgody Wydziału Szkolenia PZPN na rozwiązanie kontraktu trenerskiego z trenerem Tomaszem Arteniukiem z winy trenera w trybie natychmiastowym”.
       Sprawa roszczeń finansowych pozostaje otwarta. PZPN pisze: „Kwestie roszczeń finansowych istniejące w relacjach między KS „Olimpia” Elbląg a trenerem Tomaszem Arteniukiem pozostają poza kompetencją Wydziału Szkolenia PZPN i mogą być przedmiotem postępowania przed właściwymi organami jurysdykcyjnymi związku”.
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama