Oto mistrzowie unihokeja

Elbląg, Oto mistrzowie unihokeja
(fot. Anna Dembińska)

Elbląg był w ostatnich dniach stolicą młodzieżowego unihokeja. W XXI Międzynarodowym Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku” wzięło udział 65 drużyn z całego kraju oraz reprezentacja Kaliningradu. W sumie w pięciu halach sportowych odbyło się ponad 200 spotkań. Więcej zdjęć.

O puchary i medale rywalizowały szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W sumie do Elbląga przyjechało ponad 900 młodych sportowców. Podajemy wyniki finałowych spotkań w poszczególnych turniejach:

V Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych „Licealiada”
       Dziewczęta
       Pierwsze miejsce zajęło I LO w Nowym Targu, wygrywając w finale z Zespołem Szkół Licealnych z Morąga 2:1. Brązowe medale wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie, wygrywając 1:0 z LO Gorzów Wielkopolski. Najlepszą zawodniczą turnieju wybrano Kaję Sikorką z ZSL Morąg, najlepszym strzelcem została Justyna Florczak z I LO Nowy Targ, a najlepszą bramkarką – Paulina Młynarczyk z I LO Nowy Targ.
       Chłopcy
       Pierwsze miejsce zajęło II LO w Sanoku, które w finale pokonało 2:0 Zespół Szkół nr 3 z Sanoka. Na trzecim miejscu uplasował się Zespół Szkół Zawodowych w Wolsztynie, pokonując 2:0 Zespół Szkół Pedagogicznych w Zbąszynku. Najlepszym zawodnikiem turnieju i zarazem najlepszym strzelcem został Radosław Sawicki z II LO w Sanoku, a najlepszym bramkarzem - Mateusz Olszewski z ZS Nr 3 w Sanoku.

X Ogólnopolska Gimnazjada
       Dziewczęta
       Pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum z Kębłowa, które w finale pokonało 5:2 Gimnazjum z Brzeźnicy. Trzecie miejsce wywalczyły reprezentantki Gimnazjum z Nowego Dworu Kwidzyńskiego, które wygrały 1:0 z Gimnazjum nr 21 z Warszawy. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Malwinę Zagórską z Nowego Dworu Kwidzyńskiego, najlepszym strzelcem została Wiktoria Kubicka z Kębłowa, a najlepszą bramkarką - Julia Kuczyńska z Gimnazjum nr 21 w Warszawie.
       Chłopcy
       Tytuł mistrzowski również wywalczyło Kębłowo, pokonując w finale Brzeźnicę 1:0. Trzecie miejsce wywalczyło Gimnazjum nr 3 z Sanoka, które wygrało 3:2 z Gimnazjum nr 21 z Warszawy. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kacper Gałązka z Gimnazjum nr 21 w Warszawie, najlepszym strzelcem – Jakub Krawczyk z Kębłowa, a bramkarzem – Albert Dziemba z Kębłowa.

VIII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej (szkoły podstawowe)
       Dziewczęta
       Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Orzyszu, wygrywając w finale 2:1 z SP Bukowsko. Trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja Żabiego Rogu, pokonując po rzutach karnych 2:1 szkołę ze Zbąszynia. W regulaminowym czasie był remis 2:2. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Nikola Mondzelewska ze szkoły w Łambinowicach, najlepszym strzelcem – Katarzyna Ferenc z Orzysza, a bramkarką Oliwia Kupka z Orzysza.
       Chłopcy
       Mistrzem została reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 z Sanoka, która w finale pokonała SP Brójce 7:2. Trzecie miejsce wywalczyli uczniowie z Gardei, pokonując 3:0 SP nr 3 Zielonka. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Damian Ginda z SP 1 w Sanoku, najlepszym strzelcem – Andrzej Sabiszewski z Gardei, a bramkarzem – Patryk Łogisz z miejscowości Brójce.
       Festiwal unihokeja zorganizował Elbląski Szkolny Związek Sportowy.