Otwarte Mistrzostwa Ornety w brydżu sportowym

Elbląg, Otwarte Mistrzostwa Ornety w brydżu sportowym

W Ornecie odbyły się zawody o Puchar Burmistrza Ornety i XXII Memoriał Juliana Kopki w brydżu sportowym, przywołujący jak co roku pamięć orneckiego brydżysty i sympatyka tej dyscypliny.

Na starcie stanęło 34 zawodniczek i zawodników. Zawody wygrał duet Bogusław Gierulski (Elbląg) - Ryszard Pichla z wynikiem 60,89%. Kolejne miejsca na podium zajęły pary: Adolf Bocheński (Lubomino) - Janusz Dzikowski (Orneta) z wynikiem 58,71% oraz Janusz Tchórzewski (Elbląg) - Zbigniew Krzepkowski (Braniewo) z wynikiem 57,75%.

W konkurencji par mikstowych miejsca na podium kolejno zajęły duety: Anna Dworakowska -Marek Czapliński (Elbląg), Iwona Smilgin (Elbląg) - Jerzy Kwoczek (Gronowo Górne), Bożena Pyka - Wojciech Nowakowski (Elbląg). W finale startowało 17 duetów.

Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego zaprasza na XXVI Międzynarodowy Kongres Brydżowy im. Mirosława Wołka, który odbędzie się w Warlitach Wielkich koło Ostródy od 2 do 5 marca. Start w czwartek (2 marca) o godz. 18.