UWAGA!

Pięknych zagrań nie brakowało

 Elbląg, Pięknych zagrań nie brakowało
fot. MOSiR

Za nami piąty już turniej Grand Prix Elbląga w Badmintonie, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Także i tym razem pod siatką nie zabrakło pięknych zagrań, zwrotów akcji i emocji, które od początku towarzyszom uczestnikom rozgrywek.

W sobotnim turnieju wystartowało: 5 kobiet w grach pojedynczych, 11 mężczyzn w grze pojedynczej (do 39 lat), 13 mężczyzn w grze pojedynczej (40 lat i więcej), 3 pary w grze podwójnej kobiet, 10 par w grze podwójnej mężczyzn i 8 par mieszanych (mikst).
       W grach pojedynczych kobiet najlepiej zaprezentowała się Elżbieta Fularczyk, która w czterech meczach nie miała sobie równych, wygrywając wszystkie mecze po 2:0. Na drugim miejscu uplasowała się Martyna Śledź, a trzecie Dorota Rajczyk-Gałkowska.
       Zdecydowanie trudniejszą drogę do wygranej miał Krzysztof Macielak, triumfator kategorii mężczyzn do 39 lat, gdzie do rywalizacji zgłosiło się 11 zawodników. Macielak w drodze do finału wygrał dwa meczu, a w finałowym pojedynku okazał się lepszy od Sławomira Narusza, wygrywając 2:0. Trzecie miejsce wywalczył Grzegorz Warachewicz pokonując w decydującym meczu Lucjana Kirola 2:1.
       Jeszcze więcej, bo aż 13 zawodników, rywalizowało wśród mężczyzn w kategorii 40 lat i starsi. Tu komplet zwycięstw zainkasował Józef Orzoł pokonując w finale, drugiego w klasyfikacji, Jerzego Machelskiego 2:1. Na najniższym stopniu podium stanął Andrzej Niebrzydowski, który w meczu o trzecie miejsce okazał się lepszy od Ryszarda Sarzyńskiego, wygrywając 2:1.
       W deblu kobiet bezkonkurencyjna okazała się para Ewa Fularczyk/Beata Ostaszewska. Obie panie zanotowały dwa zwycięstwa w których nie straciły nawet punktu. Najpierw pokonały 2:0 debel Agnieszka Butkus/Martyna Śledź, a następnie wygrały z parą Ewa Dębogórska/Dorota Rajczyk-Gałkowska, także 2:0. Drugie miejsce przypadło parze Dębogórska/Rajczyk-Gałkowska, a trzecie zajęły panie Butkus/Śledź.
       Równie ciekawa rywalizacja toczyła się w deblu mężczyzn, gdzie na starcie stanęło 10 par. Ostatecznie po ciekawej i zaciętej walce pierwsza lokata przypadła dla pary Sławomir Narusz/Krzysztof Macielak, która w finale pokonała 2:1 debel Andrzej Niebrzydowski/Józef Orzoł. Trzecie miejsce wywalczył debel Olaf Nocuń/Leszek Wild, p tym jak wygrali 2:1 z parą Ryszard Sarzyński /Grzegorz Wasyluk.
       W grze mieszanej wygrała para Elżbieta Fularczyk/Olaf Nocoń, przed parą Dorota Rajczyk-Gałkowska/Leszek Wild. Na trzecim miejscu turniej ukończyła para Martyna Śledź/Lucjan Kirol.
       Komplet wyników wraz z galerią zdjęć dostępny jest na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu. Natomiast kolejny turniej Grand Prix Elbląga w Badmintonie rozegrany zostanie w niedzielę 9 marca o godz. 9 w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sienkiewicza. Zapisy w godzinach 8.00–8.45. Opłata startowa 5 zł od zawodnika w grach pojedynczych oraz 10 zł od pary w grach podwójnych.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • oby więcej takich turniejów w Elblągu. Szkoda tylko że ludzie nie mają gdzie trenować. Badmintona nie ma w Elblągu już niestety z ponad 20lat. Może miasto, Mosir albo ktokolwiek coś w tym kierunku zrobił? Unihokej, podobna sytuacja.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    sportowiec_amator(2014-02-20)
Reklama