Pierwsza przegrana młodzików Olimpii

Elbląg, Pierwsza przegrana młodzików Olimpii

Początek rundy rewanżowej w Ekstraklasie Młodzika nie będą mile wspominać zawodnicy Olimpii Elbląg z rocznika 2007. Żółto-biało-niebiescy przegrali w sobotę, 28 września z Żuri Olsztyn.

Co prawda początek meczu był dość wyrównany, jednak pierwszą groźną sytuację stworzyli zawodnicy Żuri. Olimpia nieskutecznie wykonała rzut rożny, piłkę przejęli gospodarze z Olsztyna przeprowadzając kontratak. Z bramki wybiegł Natan Pawłowski i przed polem karnym sfaulował zawodnika rywali. Bramkarz Olimpii otrzymał od sędziego 2 minuty kary, a na bramce stanął Szymon Majewski, na co dzień grający w środku pola. Żuri nie zdołał jednak wykorzystać przewagi liczebnej, a paradoksalnie groźniejsza była Olimpia. W 16 minucie meczu zawodnicy Olimpii wyszli na prowadzenie. Dawid Czapliński zagrał do Alekseya Bogusławskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i po chwili cieszył się ze zdobytego gola. Żuri wyrównało w 22 minucie. Do przerwy był remis.

Druga połowa zaczęła się niefortunnie dla żółto-biało-niebiescy, którzy w zamieszaniu w polu karnym skierowali piłkę do własnej bramki. Olimpia próbowała odrobić straty, ale kolejny gol ponownie był autorstwa Żuri, którzy wyszli na dwubramkowe prowadzenie 3:1. W 55 minucie Aleksey Bogusławski strzelił w słupek. Kolejna znakomita sytuacja niewykorzystana przez Olimpię. Po chwili przypomniało o sobie piłkarskie porzekadło, że sytuację lubią się mszczić i po świetnym wznowieniu gry przez bramkarza Żuri, gospodarze przeprowadzili zabójczy kontrakt podwyższając na 4:1. Olimpii udało się jeszcze zmniejszyć rozmiar porażki po bramce Dawida Czaplińskiego, który zachował zimną krew w sytuacji sam na sam z bramkarzem i tym samy ustalił wynik na 4:2.

- Zagraliśmy przeciętne zawody. Co prawda, w porównaniu do poprzedniego meczu, bardziej szanowaliśmy piłkę, jednak stworzyliśmy zbyt mało sytuacji strzeleckich. Przeciwnik był konkretniejszy i zasłużył na zwycięstwo. - podsumował trener Kamil Syroka współpracujący z Adamem Albertowiczem.

Żuri Olsztyn - Olimpia Elbląg 4:2

16’ A. Bogusławski, 58’ Czapliński

Olimpia: Pawłowski Natan, Łabecki Bartosz, Szczygłowski Tymon, Turulski Oliwier, Kościuk Ksawery, Wityczyn Igor, Czapliński Dawid, Józefowski Filip, Boguslawski Aleksey.

Na zmiany wchodzili: Majewski Szymon Bogusławski Alexsander, Patalas Maciej, Kołodziej Jakub

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl