UWAGA!

Pierwszy sparing rezerw Olimpii

 Elbląg, Pierwszy sparing rezerw Olimpii
fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl

Druga drużyna żółto-biało-niebieskich zaczyna cykl sparingów przed zbliżającą się rundą rewanżową forBET IV ligi. Obecną dyspozycję podopiecznych trenera Szymona Wagi sprawdzi Agat Jegłownik.

Przeciwnik Olimpii II jest przedstawicielem klasy A, który po rundzie jesiennej zajmuje 7. miejsce w rozgrywkach organizowanych przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Dla obu drużyn będzie to pierwszy sparing w trwającym okresie przygotowawczym.

- Trenujemy praktycznie codziennie. W tym okresie skupiamy się głównie na wytrzymałości i sile, od poniedziałku zaczynamy obóz dochodzeniowy i będziemy trenować dwa razy dziennie. - poinformował trener Olimpii Szymon Waga.

Druga drużyna to zawsze bezpośrednie zaplecze pierwszego zespołu. Projekt Olimpii zakłada, że rezerwy mają być przyspieszonym kursem na harmonijne przejście z piłki młodzieżowej do seniorskiej. Rezerwy składają się głównie z zawodników, których data urodzenia umożliwia jeszcze granie w juniorach starszych. Przykładem słuszności projektu jest niewątpliwie Klaudiusz Krasa, który po sezonie spędzonym na czwartoligowych boiskach, obecnie występuje w pierwszym składzie drugoligowców.

W ostatnim czasie trener pierwszej drużyny Adam Nocoń zapraszał na swoje zajęcia oraz korzystał w meczach sparingowych z grupy, którą w poprzedniej rundzie oglądaliśmy w rezerwach: Milanowski, Ziewiec, Wierzba, Sarnowski oraz Bucio. - Oczywiście mam nadzieję, że w grach kontrolnych będą mogli brać udział młodzi zawodnicy trenujący z pierwszym zespołem oraz być może przesuniemy kogoś z drużyny juniorów młodszych. - dodał trener Waga.

Jeśli chodzi o zawodników z juniorów młodszych to zapewne swoje szanse otrzyma przede wszystkim Jakub Branecki, który wystąpił w pierwszym meczu sparingowych Olimpii ze Stomilem Olsztyn. - "Branek'' to wyróżniająca się postać na tle rówieśników. Powinien już w zeszłym sezonie zagrać w rezerwach, ale zawsze przeszkodą okazywał się jakiś uraz, który uniemożliwiał debiut w piłce seniorskiej. Rasowy napastnik, silny fizycznie i szybki. Trzeba poświęcić wiele czasu na sprawdzenie ile bramek nastrzelał w juniorach, ale na pewno wynik jest imponujący. - scharakteryzował zawodnika trener koordynator Olimpii Elbląg, Karol Przybyła.

W Olimpii II w pierwszym sparingu na pewno nie zobaczymy Adriana Prociwa, który zrezygnował/zawiesił przygodę z piłką, a także Patryka Wieliczko, który przechodzi obecnie testy w Hetmanie Zamość.

 

Olimpia II - Agat Jegłownik w sobotę, 25 stycznia, na stadionie przy ul. Skrzydlatej o godz. 16. Wstęp wolny.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg


Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama