UWAGA!

Pierwszy turniej (siatkówka plażowa)

Zwycięstwem zespołu Mr Hot Dog (Wojciech Samulewski i Mateusz Karnia) zakończył się pierwszy tegoroczny turniej plażowej piłki siatkowej. Na wysokim drugim miejscu uplasowała się żeńska ekipa pod nazwą Truso (Paulina Pfeiffer i Anna Rogińska).

Podobnie, jak w latach ubiegłych, także i w tym roku przez całe lato na Kąpielisku Miejskim przy ul. Spacerowej rozgrywany będzie turniej w siatkówkę plażową. Jest to już XI edycja rozgrywana w ramach akcji "Lato w mieście". Na zwycięzców poszczególnych turniejów czekają nagrody rzeczowe, natomiast para, która wygra wielki finał otrzyma puchar prezydenta miasta.
     W pierwszym tegorocznym turnieju plażowej piłki siatkowej wzięło udział trzynaście zespołów w tym jedna ekipa żeńska (Truso), trenowana przez Andrzeja Jewniewicza. W drodze losowania zespoły zostały podzielone na cztery grupy. W każdej z nich rozgrywano mecze systemem "każdy z każdym" - jeden set do 25 punktów.
     
     Rywalizacja w grupach
     W grupie A najlepiej zaprezentował się zespół Mr Hot Dog, który wygrał dwa mecze i bez większych problemów awansował do dalszych gier. Mr Hot Dog wygrał z ekipą Pamea 25:17 oraz rozgromił drużynę Dream Team wygrywając aż 25:0.
     W grupie B zwycięzcą została drużyna Fachowcy (Maciej Bożejewicz i Bartosz Palicki), która także z kompletem zwycięstw awansowała do półfinału. Fachowcy pokonali kolejno Graffiti 25:20 i Golden Boys (25:18).
     Zdecydowanie bardziej zacięta rywalizacja była w grupie C, z której ostatecznie awans wywalczyła drużyna Zieloni (Leszek Karamucki i Piotr Zarzeczny). Zieloni w pierwszym meczu stoczyli niesamowity bój z Marynarzami i po zaciętej walce wygrali 28:26. W drugim pojedynku było już nieco łatwiej i dzięki wygranej z ekipą Fas 25:19 to Zieloni znaleźli się w półfinale.
     Rewelacją pierwszego turnieju była żeńska para Truso, która grając w grupie D nie dała szans trzem męskim zespołom. Przygotowujące się do walk finałowych w mistrzostwach Polski juniorek w plażowej piłce siatkowej dziewczęta wykazały ogromną wolę walki, doświadczenie i spryt, co skutkowało dobrymi wynikami.
     - Dziewczyny miały utrudnione zadanie, gdyż siatka była zawieszona na wysokości jak dla mężczyzn - twierdzi Stanisław Tomczyński, organizator zawodów. - Mimo tego pokazały niektórym parom, jak się gra w siatkówkę. Chłopacy walczący z dziewczynami wykazali się małym zaangażowaniem i lekceważącą postawą wobec teoretycznie słabszych przeciwniczek, co zemściło się na nich w postaci porażek.
     W grupie D Truso pokonało kolejno: Latające Spodki 25:15, Dziewiątkę 25:13 i Braci S. 25:22.
     
     Walka o miejsca
     Po zmaganiach grupowych przyszedł czas na półfinały. W pierwszym meczu, jak się zresztą można było spodziewać, ekipa Mr Hot Dog pokonała Fachowców 25:12. Natomiast w drugim półfinale param żeńska nie dała szans ekipie Zieloni wygrywając 25:17. Zdecydowanie mniej zacięte były już mecze o poszczególne miejsca. I tak w spotkaniu o miejsce trzecie Fachowcy bez problemów uporali się z Zielonymi wygrywając 25:15, natomiast w finale Mr Hot Dog nie dał szans dziewczętom z Truso wygrywając 25:8.
     Następny turniej odbędzie się już w najbliższą sobotę 9 lipca o godz. 10.00. Zapisy odbywać się będą na pół godziny przed rozpoczęciem zawodów. Wpisowe dla osób pracujących wynosi 10 zł od drużyny, natomiast dla osób uczących się - 5 zł. Przypominamy, że punkty zdobyte w poszczególnych turniejach zaliczone zostaną do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany 27 sierpnia o godz. 10.00. Warto dodać, że ubiegłoroczny zwycięzca - drużyna Folarex, aby móc bronić tytułu mistrzowskiego, musi wystartować w czterech turniejach kwalifikacyjnych.
     
     Klasyfikacja po I turnieju (w nawiasach liczba zdobytych punktów):
     1. Mr Hot Dog - Wojciech Samulewski i Mateusz Karnia (10 pkt.)
     2. Truso - Paulina Pfeiffer i Anna Rogińska (8)
     3. Fachowcy - Maciej Bożejewicz i Bartosz Palicki (7)
     4. Zieloni - Leszek Karamucki i Piotr Zarzeczny (6)
     5. Bracia S. - Rafał Czerwiński i Grzegorz Czerwiński (5)
     6. Paema - Zbigniew Cherek i Piotr Szewczyk (4)
     7. Grafit - Józef Tyszkowski i Zbigniew Okruciński (4)
     8. Marynarze - Paweł Buła i Tomasz Wasiak (3)
     9. Latające Spodki - Grzegorz Szymański i Kamil Henclik (2)
     10. Fas - Leszek Czyżewski i Paweł Niemczuk (1)
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama