UWAGA!

"Plażówka" w hali

 Elbląg, "Plażówka" w hali
fot. MOSiR

W Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej odbyła się pierwsza edycja wakacyjnego turnieju siatkówki plażowo-halowej. O efektowne statuetki walczyło osiem zespołów, a zwycięstwo przypadło ostatecznie ekipie BEST NET TEAM w składzie Mateusz Olszewski i Maciej Matczak.

Turniej „Sand HSW” to pierwsza tego typu impreza, zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Każdemu sympatykowi siatkówki plażowej znane są wakacyjne turnieje w tej dyscyplinie rozgrywane na piaszczystym boisku. Tym razem jednak zawodnicy przenieśli się pod dach, a sceneria hali była ciekawą atrakcją dla uczestników imprezy. Podczas gry obowiązywały zasady znane z turniejów siatkówki plażowej. Na dodatek w każdym pojedynku rozgrywano jednego seta do 21 punktów.

Wśród startujących drużyn można było zaobserwować doświadczone ekipy jak i spontanicznie zorganizowane teamy. Trzy zespoły zgłosiły się pod nazwą MKS Truso, w tym jedną drużynę stanowiły dziewczęta. W turniejowych zmaganiach wystartowali również siatkarze z BEST NET TEAM i MAR EL, znani z rywalizacji w amatorskiej lidze MOSiR.

Drużyny podzielono na dwie grupy, w których rywalizowały systemem każdy z każdym. Po rozegraniu pierwszej fazy, dwie najlepsze ekipy z każdej z grup zmierzyły się w półfinałach. Reszta zespołów grała o pozostałe miejsca.

W efekcie trzecie miejsce zajęła ekipa MAR EL grając a w składzie Bartosz Krupa/Paweł Lubawski, która ograła drużynę Kolonia Specjalna Marcel Kańduła/Michał Muraszko 21:16. Natomiast w wielkim finale spotkały się ekipy BEST NET TEAM i dziewczyny z MKS Truso. Ostatecznie okazało się, że najlepszym zespołem siatkarskiej imprezy został BEST NET TEMA, grający w składzie Mateusz Olszewski i Maciej Matczak, który w decydującym starciu pokonał MKS Truso (Julia Łukaczyk/Alicja Szaruga) 21:11.

 

Ostateczna klasyfikacja turnieju:

1.BEST NET TEAM (Mateusz Olszewski/Maciej Matczak), 2.MKS Truso (Julia Łukaczyk/Alicja Szaruga), 3.MAR EL (Bartosz Krupa/Paweł Lubawski), 4.Kolonia Specjalna (Marcel Kańduła/Michał Muraszko), 5.U2 (Bartłomiej Tabero/Przemysław Borkowski), 6.Familia (Piotr Szałkowski/Wojciech Szałkowski), 7.MKS Truso 1 (Piotr Siekierka/Stanisław Gudziński), 8.MKS Truso 2 (Wiktor Witowski/Krystian Kapteina).

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama