UWAGA!

Po „Blisko Boisko” czas na „Orlika 2012”

Elbląg, Boisko przy IV LO
Boisko przy IV LO (fot. PS)

Elbląg był w pierwszej grupie beneficjentów, którzy skorzystali z programu „Blisko Boisko”. Obiekt ze sztuczną nawierzchnią na zapleczu IV Liceum Ogólnokształcącego cieszy się dużą popularnością elbląskich dzieci i młodzieży. Budowa była współfinansowana przez PZU i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Niebawem w mieście powstanie drugie takie boisko w ramach projektu „Moje boisko - Orlik 2012”.

Ten projekt to realizacja zapowiedzianego w expose Premiera programu „Boisko w każdej gminie na Euro 2012”. Przyjęty w kwietniu przez rząd akt prawny zakłada, że na tego typu zadania w roku 2008 przeznaczone zostaną środki z rezerwy celowej. Budowa boisk, a zakłada się, że w całym kraju powstanie ich w tym roku 552, to pierwszy etap rządowo-samorządowego programu „Moje boisko - Orlik 2012”. Zgodnie z jego założeniami w każdej gminie mają powstać kompleksy sportowe składające się z boiska piłkarskiego i boiska wielofunkcyjnego. Oba mają mieć sztuczną nawierzchnię i oświetlenie. W projekcie są też szatnie i sanitariaty.
     Drugim, przyszłościowym zadaniem projektu, będzie opracowanie i wdrożenie programów Ministerstwa Sportu, które będą wspierały samorządy terytorialne w programach popularyzacji aktywności fizycznej na tych nowopowstałych obiektach.
     Zgodnie z zapowiedziami elbląskiego samorządu, jeszcze w tym roku w mieście zbudowany zostanie taki wielofunkcyjny obiekt. Zostanie on zlokalizowany przy Gimnazjum nr 7 przy ul. Lotniczej w dzielnicy Zatorze. Ogłoszono przetarg na wykonanie tego zadania, a 4 września nastąpi otwarcie ofert. Miasto pozyskało z zewnątrz na wykonanie drugiego już boiska ze sztuczną nawierzchnią 666 tys. złotych.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama