UWAGA!

Pobiegną, by uczcić pamięć Anny

2019-02-04
Aktualizowany 2019-02-04 12:45
 
Elbląg, Pobiegną, by uczcić pamięć Anny

10 marca z okazji Dnia Kobiet w Bażantarni odbędzie się IV Półmaraton Leśny. Impreza jest poświęcona pamięci Anny Szewczyk-Konefał, która zmarła po czteroletniej walce ze złośliwym nowotworem. Na liście startowej jest już ponad 50 osób. 

- Czerwony szlak w Bażantarni nadal nie jest naprawiony, więc trasa IV Leśnego Półmaratonu będzie inna niż dotychczas, ale na pewno równie widowiskowa – zapewnia Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni, organizator imprezy. – Zapraszamy wszystkich, którzy lubią biegać. Dla mniej zaawansowanych biegaczy przygotowaliśmy także 7-kilometrową trasę. Mamy nadzieję, że w zawodach weźmie udział wiele kobiet, bo to głównie z myślą o nich organizujemy tę imprezę. Każda biegaczka otrzyma na mecie oprócz okolicznościowego medalu również kwiatek.
       W tym roku Półmaraton Leśny jest poświęcony elblążance Annie Szewczyk-Konefał, która zmarła w ubiegłym roku po czteroletniej walce ze złośliwym nowotworem. Ania stała się symbolem odwagi i dumy w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Osierociła dwóch małych chłopców. Była szanowaną i bardzo lubianą nauczycielką języka polskiego. Elbląg, i nie tylko, usłyszał część tej historii dzięki popularnemu blogowi prowadzonemu na jednym z portali społecznościowych przez jej męża Rafała, który także biega i współpracuje z SKS EL Aktywni.
       Internetowe zapisy na IV Leśny Półmaraton potrwają do 6 marca. Impreza odbędzie się 10 marca, start i meta będzie znajdować się na polanie za muszlą koncertową, początek zawodów o godz. 11. Zawodnicy półmaratonu będą mieli do pokonania trzy pętle po szlakach Bażantarni, przygotowano też 7-kilometrowy dystans dla mniej zaawansowanych. Wpisowe na zawody wynosi 20 zł. Na mecie na każdego uczestnika będzie czekał medal, panie otrzymają kwiatek, a pięciu najlepszych biegaczy i biegaczek - pamiątkowe statuetki.
       - Bieg ma charakter koleżeński, nie jest przewidziane mierzenie czasu, więc wskazane jest, by biegacze mieli własne przyrządy do pomiaru – dodają organizatorzy.
      
       Zapisz się na półmaraton
      
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama