Podwójna medalistka (lekkoatletyka)

Elbląg, Podwójna medalistka (lekkoatletyka)
(fot. nadesłane)

Na zakończonych w niedzielę (20 marca) 8. Halowych Mistrzostwach Europy Weteranów Gent (Gandawa) reprezentująca Elbląg Marianna Biskup zdobyła srebrny oraz brązowy medal.

Marianna Biskup podczas 8. Halowych Mistrzostwach Europy Weteranów w Gandawie zdobyła srebrny medal w trójskoku 10.83 m, ustanawiając tym wynikiem nowy Halowy Rekord Polski. W skoku w dal wywalczyła brązowy medal skacząc 5.04 m, a w skoku wzwyż 148 cm co dało 4. miejsce.
       W sierpniu nasza zawodniczka przechodzi do nowej kategorii wiekowej (W50), zatem były to jej ostatnie zawody halowe w kategorii W45.
       Polska ekipa, licząca 50 osób, zdobyła łącznie 15 medali: 4 złote, 4 srebrne i 7 brązowych. Poprawiono 17 halowych rekordów Polski.
       W zawodach uczestniczyło przeszło 3400 zawodniczek i zawodników ze wszystkich krajów Europy.