Polish Open w Węgrowie (kick-boxing)

Krajowa czołówka zawodniczek i zawodników rywalizowała na turnieju Polish Open w kick-boxingu w Węgrowie. Zawodnicy Elbląskiego Klubu Karate wywalczyli cztery medale, a do tego sukcesu dołączył się ich trener, zdobywając medal w kategorii masters.

Zawodnicy rywalizowali o miejsca na podium w formułach light contact i semi contact. W light contact elblążanie wywalczyli trzy medale. W finale kategorii -69 kg Adrian Durma uległ Przemysławowi Rekowskiemu z klubu „Beniaminek 03 Probe” ze Starogardu Gdańskiego i zdobył srebrny medal. Także srebrny medal wywalczył w wadze -79 kg Sebastian Matulaniec, ulegając w finale kadrowiczowi Robertowi Matyji z Piaseczna. W wadze -63 kg brązowy medal zdobył elblążanin Rafał Szatkowski.
     W formule semi contact w finale wagi -69 kg po emocjonującym pojedynku elblążanin Adrian Durma uległ Rafałowi Prażmy z Piaseczna, trenowanemu przez Piotra Siegoczyńskiego, ale wywalczył srebrny medal. Jego rywal Rafał Prażmy został uznany za najlepszego zawodnika w semi contact w turnieju.
     Bardzo dobrą dyspozycję i umiejętności wykazał trener elbląskich kickboxerów Piotr Lichociński, który po 25 latach przerwy od ostatniej walki stanął do walki w turnieju masters. Szkoleniowiec dotarł do finału i zdobył srebrny medal.
     Gratulujemy trenerowi i jego podopiecznym medalowych trofeów.