UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pomagać zawsze warto

 
Elbląg, Pomagać zawsze warto

VI Elbląski Bieg Niepodległości przebiegnie ulicami Elbląga już w najbliższy poniedziałek. W biegu głównym oraz dziecięcym weźmie udział łącznie 1100 biegaczy. W tym czasie wszyscy chętni, nie tylko uczestnicy biegu, będą mogli wesprzeć dwie akcje, które będą towarzyszyły temu wydarzeniu.

Trwa wielkie odliczanie dni do jednej z największych imprez biegowych w naszym mieście. Już w najbliższy poniedziałek, 11 listopada, z ul. Teatralnej wystartuje VI Elbląski Bieg Niepodległości, a przed nim odbędzie się Mały Bieg Niepodległości. W biegu głównym na 10 km oraz rywalizacji sztafet, które rozpoczną się o godz. 13.30 weźmie udział łącznie 600 miłośników tego sportu. Natomiast bieg dla dzieci rozpocznie się o godz. 11. Tu na liście startowej znajduje się aż 500 młodszych biegaczy, którzy podzieleni na 7 kategorii wiekowych wystartują na dystansach od 50 do 600 metrów.

Do pomocy przy przeprowadzeniu VI Elbląskiego Biegu Niepodległości włączyło się Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, które zebrało 130 wolontariuszy. Będą oni wspierali organizatorów w biurze zawodów, na trasie, przy punktach wodnych, w okolicy startu i mety. Wolontariusze będą również przeprowadzali zbiórkę, której celem jest zorganizowanie wsparcia dla Lidii Czarneckiej. Lidia to młoda, zdolna i pełna pasji elbląska szachistka, która ma na swoim koncie sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej, niebawem ma szansę pokazać się światu - pojechać na Mistrzostwa Świata w szachach. Wyjazd ten jest związany z ogromnymi kosztami, których rodzina nie jest w stanie pokryć. Udział w zawodach tej kategorii to dla Lidii ogromna szansa. Może na nie pojechać tylko dzięki naszemu wsparciu.

– Lidia jest wieloletnią wolontariuszką, która swoją postawą społeczną niejednokrotnie udowodniła że potrafi zaangażować się w działania na rzecz innych, potrzebujących – mówi Laura Mickiewicz z Regionalnego Centrum Wolontariatu. – Dlatego teraz my możemy pomóc Lidce spełnić jej marzenie, jakim jest wyjazd na Mistrzostwa Świata w szachach.

Można też wpłacać darowizny na konto Stowarzyszenia Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, numer konta: 92102017520000010200555425 PKO Bank Polski. Tytuł wpłaty: „dla Lidki”.

 

Drugą akcją, która będzie prowadzona 10 i 11 listopada w biurze zawodów VI Elbląskiego Biegu Niepodległości, jest rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego, prowadzona we współpracy z Fundacją DKMS. W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 35 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie.

 

Kto może zostać dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku będzie przeprowadzona w biurze zawodów, które będzie mieściło się w sali konferencyjnej Lodowiska Helena przy ul. Karowej 1 w niedzielę (10 listopada) od godz. 10 do godz. 15 oraz w poniedziałek od godz. 9 do godz. 13.30.

Organizatorami VI Elbląskiego Biegu Niepodległości są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Pasje fajnie mieć i je realizować jak się jest zdrowym, a więc tylko dziękować Bogu. Wolę pomóc chorym dzieciom, też by chciały się realizować, a nie mogą:(
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    pomagajmy chorym(2019-11-07)
Reklama