UWAGA!

Pony Cup 2019 rozpoczęty

 Elbląg, Pony Cup 2019 rozpoczęty
fot. Klimczak

W niedzielę (2 czerwca) w Piastowie rozpoczął się cykl zawodów jeździeckich dla dzieci Pony Cup 2019. Otwarcie sezonu Pony Cup zbiegło się z Dniem Dziecka, więc organizator zadbał o atrakcje dla każdego zawodnika i każdej rodziny. Zobacz zdjęcia.

To już trzeci sezon sportowej i jeździeckiej imprezy dla najmłodszych. Gospodynią zawodów była Katarzyna Nazarewicz prowadząca Gospodarstwo i Stajnię „Pod Lasem” w Piastowie.
       Ze względu na to, że parkur jest otoczony zielonym lasem, a i sama gospodyni specjalizuje się w rajdach po Wysoczyźnie Elbląskiej i jest zawodniczką w konkurencji zaprzęgów, tradycyjnie zawodom patronował kolor zielony.
       Otwarcie sezonu Pony Cup zbiegło się z Dniem Dziecka, więc organizator zadbał o atrakcje dla każdego zawodnika i każdej rodziny. Zawodnicy z kolei pokonywali przeszkody sprawnie i bez większych trudności.
       Jesteśmy dumni ze wszystkich startujących, ich ekip i koników,  ponieważ bezbłędne pokonanie toru przeszkód w każdym z konkursów wymagało zróżnicowanych umiejętności jeździeckich. Cały projekt powoli wpisuje się w kalendarze wszystkich stajni w okolicy, a młodzi adepci jeździectwa mają gdzie weryfikować swoje umiejętności.
       Zauważalne jest też większe zainteresowanie zawodników pierwszym konkursem.
       Podczas zawodów rozegrano trzy konkursy, zgłoszonych zostało 70 zawodników, odbyło się 140 przejazdów (były przejazdy treningowe), zawodnicy reprezentowali 14 różnych stajni i klubów jeździeckich, do Piastowa przyjechało ponad 30 koni, a zawody trwały 6 godzin.
       Następne zawody już za miesiąc - 7 lipca w Narusie koło Fromborka.
       Chcemy także podziękować wszystkim patronom, sponsorom, bez których organizacja tej imprezy jeździeckiej i budowanie marki zawodów jeździeckich dla dzieci – byłaby po prostu niemożliwa.
       Patronat Honorowy nad Pony Cup 2019 objęli: marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Gustaw Marek Brzezin oraz starosta elbląski, Maciej Romanowski.
      

       Patronem imprezy jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Ewa Obrycka-Błaut, biuro zawodów i marktingu Pony Cup

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama