Porażka Biało-czerwonych

Elbląg, Porażka Biało-czerwonych

Od przegranej swój występ na mistrzostwach świata rozpoczęły polskie siatkarki. Podopieczne Romana Piety uległy zespołowi fińskiemu 0:3. Zobacz zdjęcia.

Do Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej na Siedząco zgłosiło się dwanaście żeńskich reprezentacji. Nasze kadrowiczki są na tak dużej imprezie po raz pierwszy i prezentują się na niej w bardzo okrojonym, bo tylko siedmioosobowym składzie. Pierwszym rywalem Polek była reprezentacja Finlandii.
       Początek meczu to prawdziwa niemoc polskich siatkarek, które miały ogromne problemy w przyjęciu zagrywki. Finki aż czternaście razy nękały biało-czerwone tym elementem gry. Przy stanie 2:16 zawodniczka fińska posłała piłkę w aut rozpoczynając trzybramkową serie Polek. W dalszej części seta nastąpiło rozluźnienie w zespole przyjezdnych, co pozwoliło naszym zawodniczkom na zniwelowanie części strat. Przewaga rywalek była jednak na tyle duża, że pierwsza partie zakończyła się bardzo szybko (11:25). Drugi set rozpoczął się od pięciopunktowego prowadzenia przyjezdnych. Dobra serię finek przerwała Katarzyna Bieniek i po kilku kolejnych akcjach Polki zdobyły punkt kontaktowy (5:6). Gdy na zagrywce ponownie znalazła się rewelacyjnie spisująca się w tym elemencie jedna ze Skandynawek, rywalki znów punktowały seriami. Ogromnie problemy z przyjęciem zagrywki spowodowały, że podopieczne Romana Piety przegrały drugą partię 15:25. Trzeci set rozpoczął się od serii zagrywek punktowych przyjezdnych (0:8). Przerwa dobrze wpłynęła na postawę biało-czerwonych, które grały z Finkami jak równy z równym. Po drugiej przerwie technicznej (8:16) gospodynie znów musiały uznać wyższość rywalek i zdołały zdobyć tylko trzy punkty. Set zakończył się wynikiem 11:25, a całe spotkanie 0:3.

Powiedzieli po meczu:

Ewa Waleris (kapitan) - Stać nas na więcej, ale stres i trema nas naprawdę zjadły. W zawodach takiej rangi nie mieliśmy jeszcze okazji grać. Bardzo dziękujemy kibicom, którzy świetnie nas dopingowali. Jutro gramy z USA, z którymi niestety nie mamy najmniejszych szans. One są rewelacyjne i dla nas zaszczytem będzie zagrać przeciwko nim. Fajnie, że mamy okazje uczyć się od najlepszych. W naszej drużynie mamy super pływaczkę, Zosia z kolei świetnie jeździ na nartach, ja na wózkach wyścigowych. Mamy mistrzynie Polski w dziedzinach indywidualnych, ale sport zespołowy to zupełnie coś innego.
       Roman Pieta (trener) - Dziewczyny pokazały, że mają serce do walki. Niestety, pogubiły się. Można powiedzieć, że moim liderkom nie wychodził dzisiaj serwis i przez to nie czuły się pewnie na boisku. Później błąd gonił błąd i Finki to wykorzystały. Mam nadzieję, że nasze liderki szybko się pozbierają. Rzadko mieliśmy okazję grac przy takim dopingu, a to bardzo mobilizuje. Dziś zawiedliśmy, ale damy radę.

Polska - Finlandia 0:3 (11:25; 15:25; 11:25)

Polska: Waleris, Bieniek, Wasiewska, Swiderska, Głowińska, Kałużyńska, Bujok
       Finlandia: Skogstrom, Vitala, Sariluoto, Jaatteenmaki, Moller, Tiilikanen, Haaranen, Pakarinen, Seppanen