UWAGA!

Poznawali historię i zakątki miasta

 
Elbląg, Poznawali historię i zakątki miasta
fot. MOSiR

Prawie 70 osób wzięło w niedzielę (20 maja) udział I Elbląskiej Grze Miejskiej na Orientację. Uczestnicy zabawy z mapą w ręku przemierzali Stare Miasto odkrywając zakątki i historię Elbląga.

Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z EKO Gryf zorganizowali w minioną niedzielę I Elbląska Grę Miejską na Orientację. We wspólnej zabawie udział wzięło prawie 70 osób, głównie rodziny, które przemierzały Stare Miasto z mapą w ręku. Uczestnicy oprócz zabawy i poznawania historii Elbląga mogli aktywnie i na sportowo spędzić niedzielne przedpołudnie.
       - Cieszymy się, że tak wiele osób zdecydowało się spędzić niedzielę na wspólnej zabawie - informuje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. - Gra miejska spodobała się głownie dzieciom, które z dużą ciekawością podchodziły do zadań przygotowanych przez organizatorów. W naszej zabawie startowali nie tylko mieszkańcy Elbląga, bo z mapą w ręku Stare Miasto przemierzali także turyści oraz jedna rodzina z Malborka.
       Zadaniem uczestników było pokonanie wyznaczonej trasy i w odpowiedniej kolejności odnalezienie siedmiu punktów zaznaczonych na mapie. Na tym jednak rola graczy się nie kończyła. Dodatkowo przy każdym punkcie kontrolnym na uczestników czekało zadanie ze znajomości historii miasta. I tak np.: gracze musieli odpowiedzieć na pytanie kiedy (w którym roku) i czego dokonał legendarny Piekarczyk, co dawniej mieściło się w budynku Galerii EL oraz z jakiej miejscowości pochodzą głazy narzutowe pod cokołem pomnika Jana Pawła II.
       - Dla dzieci najważniejsza była mapa i odnalezienie ukrytych punktów kontrolnych - stwierdziła pani Dominika. - Nawet nie spodziewałam się, że dzieci tak dobrze poradzą sobie z tym zadaniem.
       - Chwilami było ciężko zwłaszcza z dzieckiem na ręku i psem na smyczy - dodał z uśmiechem pan Michał. - A tak na poważnie, to zabawa bardzo fajna, miło spędzony czas na świeżym powietrzu.
       Mimo że każda z drużyn pokonywała trasę na czas, to tego dnia nie liczył się wynik sportowy, ale dobra zabawa. Każdy z uczestników, który ukończył zawody otrzymał słodki upominek oraz certyfikat ukończenia I Elbląskiej Gry Miejskiej na Orientację.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama