UWAGA!

Pracowite dni tenisistów stołowych

 Elbląg, Pracowite dni tenisistów stołowych
fot. MOSiR

Sporo ostatni działo się w rozgrywkach tenisa stołowego organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W weekend zawodnicy rywalizowali w piątym turnieju VI edycji Grand Prix Elbląga, natomiast we wtorek rozegrali kolejne mecze w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego.

Tenisiści amatorzy w sobotę stanęli do rywalizacji w piątym już turnieju klasyfikacyjnym VI Edycji Grand Prix Elbląga. Tym razem w zawodach udział wzięło 54 zawodników, podzielonych na sześć kategorii wiekowych. W zawodach wystartowały także cztery przedstawicielki płci pięknej.
       W klasyfikacji kobiet najlepsza okazała się Elżbieta Moszczyńska. Za nią uplasowały się kolejno: Katarzyna Denka, Natalia Dworakowska i Patrycja Sałka. W kategorii do lat 13 triumfował Radosław Przeździecki, przed Jakubem Kowalskim i Michałem Szewczykiem. Komplet zwycięstw zanotował, w kategorii 14-19 lat, Damian Stalewski, co pozwoliło mu znaleźć się na pierwszym miejscu. Druga lokata przypadła dla Bartosza Kostusia, a trzecia Wiktorowi Lewandowskiemu. Najwięcej, bo aż 16 zawodników, wystartowało w rywalizacji w kategorii wiekowej 20-44 lata. Tu najlepszym tenisistą okazał się Wojciech Dzierżko, drugie miejsce zajął Bartosz Kępski, a na trzecim zawody ukończył Łukasz Susło.
       Równie ciekawie wyglądała rywalizacja w kategorii 45-64 lata, gdzie do rywalizacji za stołami stanęło 12 graczy. Ostatecznie triumfował Mirosław Sonnenfeld, drugi był Sławomir Urban, a trzeci Roman Grudzień. Ostatnią kategorią w której rywalizowali tenisiści była 65 i starsi. Tu z grona czterech startujących zawodników najlepiej spisał się Józef Pyka. Na drugim miejscu rywalizację ukończył Sylwester Gliniecki, trzeci był Ryszard Marszałkowski, a czwarty Franciszek Podhorodecki.
       W piątym turnieju, tym razem nie zagrali Janusz Kriger i Tadeusz Piasecki, którzy w tym samym czasie uczestniczyli w Gali Sportu organizowanej przez Urząd Miejski w Elblągu. Podczas gali rozstrzygnięty został także plebiscyt na 10 Najpopularniejszych Sportowców Rozgrywek Amatorskich organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przypomnijmy, że Janusz Kriger został zwycięzcą plebiscytu, natomiast Tadeusz Piasecki uplasował się na 8 miejscu. Obu zawodnikom, do klasyfikacji generalnej, doliczona została średnią punktów z czterech turniejów. Kolejny turniej klasyfikacyjny rozegrany zostanie 22 marca w hali MOS przy ul. Kościuszki 77a. Przyjmowanie zgłoszeń do godz. 9.45, początek gier o godz.10.00. Opłata startowa wynosi 5 zł od dorosłego uczestnika. Natomiast podsumowanie cyklu Grand Prix Elbląga w tenisie stołowym nastąpi podczas Indywidualnych Mistrzostw Elbląga, która zaplanowano na 31 maja.
       Nie mniej ciekawie i emocjonująco było także w rozgrywkach Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego. W grupie finałowej, nadal świetną formę prezentuje zespół Old Masters, który zanotował dwa kolejne zwycięstwa. Lider, bez większych problemów, najpierw pokonał 3:0 EKS Nestora, a następnie takim samym wynikiem zakończył się ich pojedynek z ekipą Kamikaze. W obu meczach Old Masters stracili tylko jeden punkt.
       Liderowi, po piętach depcze Ja-Ro Zatorze, które także w dwóch rozegranych meczach zgromadziło komplet punktów. Wicelider pokonał EKS Nestrora oraz Kamikaze i w obu przypadkach mecze kończyły się wynikiem 3:0.
       Najciekawsze spotkanie, w grupie zespołów walczących o mistrzowski tytuł, tym razem rozegrały zespoły EKS Nestora i Kamikaze. Aż cztery gry zakończyły się wynikiem 3:2, co pokazuje że mecz był niezwykle zacięty. Ostatecznie jednak lepsi okazali się tenisiści Kamikaze wygrywając całe spotkanie 3:2.
      
       Wyniki grupy finałowej:
       ESK Nestora – Kamikaze 2:3 (11:12)
       ESK Nestora: Sylwester Gliniecki 1,5 pkt., Józef Pyka 0,5 pkt., Tadeusz Piasecki
       Kamikaze: Bartosz Rybczyński 2 pkt., Robert Ziaja 1 pkt., Robert Maśliński
      
       JaRo Zatorze – ESK Nestora 3:0 (9:0)
       JaRo Zatorze: Janusz Kriger 1,5 pkt., Roman Grudzień 1,5 pkt.
       ESK Nestora: Sylwester Gliniecki, Franciszek Podhorodecki
      
       Kamikaze – JaRo Zatorze 0:3 (1:9)
       Kamikaze: Bartosz Rybczyński, Robert Maśliński, Robert Ziaja
       JaRo Zatorze: Roman Grudzień 1,5 pkt., Janusz Kriger 1 pkt., Łukasz Susło 0,5 pkt.
      
       ESK Nestora – Old Masters 0:3 (1:9)
       ESK Nestora: Sylwester Gliniecki, Józef Pyka, Tadeusz Piasecki
       Old Masters: Marcin Podkański 1,5 pkt., Janusz Trudnowski 1,5 pkt., Ryszard Łuczak 1 pkt.
      
       Old Masters – Kamikaze 3:0 (9:0)
       Old Masters: Marcin Podkański 1,5 pkt., Janusz Trudnowski 1,5 pkt., Ryszard Łuczak
       Kamikaze: Robert Ziaja, Bartosz Rybczyński
      
       Natomiast w grupie drużyn, które po rundzie zasadniczej znalazły się dolnej połówce tabeli, tym razem rozegrano tylko dwa mecze. Miały one jednak wpływ na układ w tabeli. Na pierwsze miejsce awansował zespół Lazurki, który pokonał 3:1 Mlexer IV Kids. W szeregach nowego lidera dobre zawody rozegrał Józef Cioch, który zdobył 2,5 pkt.
       Skok o jedną lokatę w tabeli zanotowali także tenisiści zespołu MW, którzy z piątego awansowali na czwarte miejsce. Stało się tak dzięki wygranej 3:1 z Debiutantami. W ekipie MW najlepiej punktował Mateusz Stęplewski, który w całym meczu wywalczył 1,5 pkt.
      
       Wyniki grupy o miejsca 7-12:
       Mlexer IV Kids – Lazurki 1:3 (3:9)
       Mlexer IV Kids: Damian Stalewski 1 pkt., Jakub Kowalski, Radosław Przeździecki
       Lazurki: Józef Cioch 2,5 pkt., Paweł Gołębiewski 0,5 pkt.
      
       MW – Debiutanci 3:1 (10:4)
       MW: Mateusz Stęplewski 1,5 pkt., Paweł Dudek 1 pkt., Henryk Wojciechowski 0,5 pkt.
       Debiutanci: Wiktor Lewandowski 1 pkt., Dariusz Nowak, Janusz Konert.
      
       Kolejne mecze Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego rozegrane zostaną we wtorek 11 marca w sali tenisowej na lodowisku Helena. O godz. 18.00 Lazurki zagrają z zespołem Koledzy Sędziego, a Powiślanie z Amatorami. Natomiast o godz. 19.00 Lazurki zmierzą się z MW, a Mlexer IV Kids z Debiutantami. Galerię zdjęć oraz więcej informacji o rozgrywkach można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama