UWAGA!

Prezydent wyróżnił sportowców

 Elbląg, Prezydent wyróżnił sportowców
Fot. A. Dembińska

W sobotę w CSE Światowid odbyła się Elbląska Gala Sportu 2014. Prezydent Jerzy Wilk nagrodził sportowców, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w poprzednim roku. Zobacz fotoreportaż.

Wśród znamienitych gości na tegorocznej Elbląskiej Gali Sportu pojawili się m.in. brązowa medalistka igrzysk olimpijskich z 1960 r Helena Pilejczyk, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Kazimierz Kowalczyk oraz trener koordynator kadry Polski łyżwiarzy szybkich Ewa Białkowska.
      
       Jak co roku gala zorganizowana w CSE Światowid była okazją do wyróżnienia sportowców, trenerów i działaczy, którzy osiągali najlepsze wyniki w ubiegłym roku.
       - Urząd Miejski wspierał, wspiera i będzie wspierał elbląski sport - powiedział podczas gali prezydent Elbląga Jerzy Wilk. - Chciałbym podkreślić olbrzymie znaczenie tej ogromnej rzeszy zawodników, która wylewa pot na treningach, by osiągnąć wyniki i rozsławiać nasze miasto. To dzięki nim nasze miasto jest znane w Polsce, w Europie i całym świecie. Dziękuję trenerom, bez których tych wyników nie udałoby się osiągnąć, działaczom, którzy wspierają swoim doświadczeniem. Chciałbym również podkreślić ogromną role mecenasów sportu tutaj obecnych. Dziękuje im za wsparcie wszystkich dyscyplin. Serdecznie dziękuję też dziennikarzom, bo to dzięki nim możemy czytać o wynikach i przebiegu meczów.
      
       Specjalne nagrody prezydenta otrzymali w tym roku: Kinga Grzyb, Katarzyna Koniuszaniec i Antoni Parecki (Start Elbląg, piłka ręczna), Bogusław Tołwiński (Truso Elbląg, triathlon) oraz Integracyjny Klub Sportowy Atak, który był organizatorem ubiegłorocznych mistrzostw Europy w siatkówce na siedząco.
      
       Ogłoszono także wyniki plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Rozgrywek Amatorskich MOSiR. Głosowano za pomocą smsów, a pierwsze miejsce wywalczył biorący udział w rozgrywkach tenisa stołowego Janusz Kriger.
      
       Kolejność plebiscytu: 1. Janusz Kriger, 2. Radosław Prusak, 3. Piotr Kowal, 4. Tomasz Bandurski, 5. Bartosz Mateusiak, 6. Mateusz Iwański, 7. Piotr Światkowski, 8. Tadeusz Piasecki, 9. Marek Gudziński, 10. Jerzy Machelski.
      
      
ppz

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Przepraszam bardzo ale czegoś nie zrozumiałem w tym wszystkim!Była Gala Sportu ale Plebiscyt był dla amatorskich rozgrywek organizowanych przez MOSiR?O co tutaj chodzi?A gdzie piłkarze Olimpii i Concordii, gdzie piłkarze ręczni Wójcika, siatkarki Orła czy tenisiści stołowi itd. Czy tylko sporty indywidualne oraz sztandarowa drużyna dla miasta czyli Start/szacunek dla piłkarek ręcznych!!/. Ciężko jest się w tym rozeznać!Szacunek i to wielki dla Ataku za ME oraz przyszłe Mistrzostwa Świata!Wydaje mi się jednak, że Gala Sportu powinna być dla zawodniczek/ów kwalifikowanych a fajny Plebiscyt dla " amatorów" należałoby zorganizować osobno!Sport wyczynowy to jest jedno/bardzo ciężka codzienna praca/a sport amatorski to hobby i właściwy zdrowotnie sposób na spędzenie wolnego czasu!Poza tym to właśnie sport wyczynowy promuje Elbląg na arenach sportowych Polski i Świata!!Pozdrowionka dla pomysłodawców!
 • A jakie sukcesy osiągnęli w zeszłym roku piłkarze Olimpii czy Concordii? Zdobywali medale Mistrzostw Polski tak jak osoby nagrodzone na Gali?
 • brawo łyżwiarze, brawo Pani Ewo
 • A gdzie tor łyżwiarski??? wybudować- już dawno im się w Elblągu należy
 • A gdzie tancerze ??
 • A gdzie elbląscy darterzy ? Również zdobywają laury na zawodach Pucharu Polski. Sport jest bardzo rozległą dziedziną i na pewno trzeba by było wyróżnić przynajmniej stu zawodników, żeby nikogo nie pominąć. Takie plebiscyty polegają na subiektywnej ocenie i często nie mają nic wspólnego z osiągniętymi sukcesami. Także należy to traktować jako zabawę.
 • EEEEE tam miesca, kogo koledzy mieli wiecej kasy ten wygrał(sms 1,32) ale pomysl ok.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  afwregerh(2014-03-02)
 • lipa, ten szmaciararz zowu stara zbierarac punkty, zenada, pisiary do do wora
 • Elbląg amatorstwem, nie tylko sportowym, stoi. Czyż nie tak panie Wilk?
 • Ale KICHA !!! CO TEN PRAZEDENT WYPRAWIA. Rzuca nagrodami dla swoich kolesi ??? wSTYDZ SIE PRAZYDENCIE WSZYSTKICH ELBLĄŻAN !!! Ten gośc ma bardzo złych doradców we wszelkich dyscyplinach ( mówiąc po sportowemu ). Na szczęście jego kadencja już niedługo się kończy. ELBLĄŻANIE !!! ??? WYTRZYMACIE ???. .. .. WYTRZYMAMY. .. .. !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  4
  KRYTYKSZTUKI(2014-03-02)
 • Wy, Elblążanie potraficie tylko narzekać. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  4
  anonim44(2014-03-02)
 • Gala z roku na rok stacza się. Poziom ŻENUJĄCY. Nagradzani z tych klubów które tzrymają władzy palec w tyłeczku. Zebrała się towarzystwo wzajemnej adoracji i wręczało sobie kwiatki, hahahahahahahahahahahahahaha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  2
  Załamanypoziomem(2014-03-02)
Reklama