Przebudzenie EC (liga miejska)

Coraz ciekawsze robią się rozgrywki Ligi Miejskiej. Wprawdzie nadal na prowadzeniu znajduje się zespół Concordii, ale jego przewaga nad kolejnymi czterema drużynami znacznie stopniała.

W pierwszym i chyba najciekawszym meczu szóstej kolejki Stokrotki uległy Auto El 1:2. Była to pierwsza porażka w tym sezonie ekipy Stokrotek. Po pierwszych dość wyrównanych minutach później lekką przewagę osiągnęło Auto El, które zdobyło bramkę. Jednak na kilkanaście sekund przed końcem pierwszej połowy Stokrotki ładnym strzałem z dystansu wyrównały. W drugiej odsłonie meczu trwała zacięta i wyrównana walka, nie brakowało szybkich akcji podbramkowych z obu stron, ale skuteczniejsi okazali się piłkarze Auto El zdobywając drugą bramkę.
     Także ciekawe widowisko zafundowały nam ekipy Concordii i PKP. Po pierwszej połowie i bardzo dobrej grze zespół PKP prowadził z liderem aż 3:0. Wydawało się, że losy meczu są już przesądzone, jednak ambitnie grająca Concordia w drugiej połowie zdołała odrobić straty i mecz zakończył się remisem 3:3.
     W spotkaniu Kromet - Pujan, dwóch zespołów ze środka tabeli zanotowaliśmy remis 1:1. Oba zespoły w całym meczu stworzyły kilka dogodnych sytuacji, ale żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali na swoją stronę. Wprawdzie po pierwszej części gry bliżsi wygrania byli piłkarze Pujana, którzy prowadzili 1:0, ale po przerwie Kromet zdołał wyrównać.
     Najgorsze dni mają już chyba za sobą zawodnicy EC. Ubiegłoroczny mistrz ligi wygrał drugi mecz z rzędu i zrobił to w sposób bardzo przekonujący. Wprawdzie rywal nie był zbyt wymagający, ale wyżej notowane zespoły nie wygrały tak wysoko z Pocztowcem jak właśnie EC. Po pierwszej połowie EC prowadziło 3:0 i w pełni kontrolowało przebieg gry na boisku. Po zmianie stron EC dorzuciło jeszcze pięć bramek i mecz zakończył się ich wygraną 8:0.
     W ostatnim meczu szóstej kolejki Alstom pokonał Mazurskie Meble 2:0. Tylko w pierwszej połowie ekipa MM stawiała opór piłkarzom Alstomu. W drugiej odsłonie lepszy okazał się już Alstom, który swoją przewagę udokumentował zdobyciem dwóch bramek.

Komplet wyników 6. kolejki: Stokrotki - Auto El 1:2 (1:1), Concordia - PKP 3:3 (0:3), Kromet - Pujan 1:1 (0:1), EC - Pocztowiec 8:0 (3:0), Alstom - MM 2:0 (0:0).

Zestaw par 7. kolejki: poniedziałek 22. września: Concordia - Alstom - godz. 16.15, Stokrotki - Kromet - godz. 17.15; wtorek 23. września: MM - PKP - godz. 15.50, Pocztowiec - Pujan - godz. 16.50, EC - Auto El - godz. 17.50.

• Małoletni sędzia liniowy w piątkowej serii spotkań mógłby się nauczyć przepisów i reagować na to co dzieje sie na boisku a nie na to co krzyczą ludzie z ławek, ten chłoptaś oderwany od mamusiowego cyca powinien uczyć się elementarza a nie sędziować mecze w stroju sędziowskim......a poza tym wszystko OK. Pozdrowienia dla wszystkich grających i obserwujących.
  • Panowie redagujący informacje lub wydarzenia , niech skupią się bardziej na swojej pracy. Brawa dla ekipy AUTO EL.
  • Brawo sędziowie!!! Dzięki Wam Concordia zdobyła jeden punkt z PKP. Dziwi mnie to że tak dorośli panowie, są tak głupi i jednostronni.
  • Bo przecierz panowie sędziowie to zwykli ludzie, też muszą jakoś zarabiać a wogóle co w przerwie meczu Concordia-Pkp robił człowiek Concordi na środku przy szanownym ,,GREMIUM'' sędziowskim......???!!!!!!! Dajcie spokój myślę,że lepiej grałoby się bez sędziów gdyż coraz częściej psują widowisko.
    0
    0
    KOLEŚ(2003-09-22)
  • Ja również w sprawie sędziowania meczów Ligi Miejskiej. Panowie arbitrzy! Zwracam się do Was, abyście rzeczywiście byli bardziej obiektywni w swoim postępowaniu. To co robiliście w piątek przekraczało wszelkie granice. Zacznę od początku - po pierwsze, dlaczego gwiżdżecie "za łacinę" tylko w przypadku niektórych drużyn? W meczu Pujana gwizdaliście dosłownie co kilka minut, natomiast w meczu Alstomu, gdzie łaciny było zdecydowanie więcej sędzia wyraźnie nie był zainteresowany przerywaniem gry ( czyżby obawa przed niejakim "Bulim" )? Panowie, bądźcie konsekwentni - albo wszyscy albo nikt! Niech Pujan nie płaci za to frycowego, tylko dlatego, że są "nowi". A może macie swoje własne przepisy, które wymyślacie na poczekaniu?! Po drugie - znów Wasz brak konsekwencji - macie także własne przepisy odnośnie pokazywania kartek. W meczu EC z Pocztowcem wychodzący na czystą pozycję zawodnik EC został sfaulowany przez bramkarza. I co? I pokazaliście mu Panowie żółtą kartkę! Ja się pytam dlaczego? Nawet dziecko wie, że przepisy mówią w takiej sytuacji o kartce czerwonej. Na szczęście sprawiedliwości stało się zadość ( kilka minut potem bramkarz obejrzał drugą żółtą kartkę - oczywiście za drugi już faul na wychodzącym na czystą pozycję zawodniku EC ). Panowie arbitrzy ( liniowi także! ) - jako że staram się, aby moje wypowiedzi były obiektywne nie używam słów mocniejszych niż to, co jest konieczne. Wbrew pozorom nie jestem też stronniczy i nie kibicuję tylko Pujanowi ( notabene strasznie się skompromitowali w meczu z Krometem ). Zastanówcie się nad swoim postępowaniem i sędziujcie konsekwentnie i obiektywnie. Pozdrawiam wszystkich pasjonatów Ligi Miejskiej.