UWAGA!

Przed kwalifikacjami do Mistrzostw Europy (piłka ręczna)

W Izraelu w dniach 9-11 maja rozegrany zostanie turniej kwalifikacyjny do finału Mistrzostw Europy Juniorów w piłce ręcznej. Weźmie w nim udział reprezentacja Polski z bramkarzem Tymonem Trojańskim z elbląskiego MKS Truso.

Trener kadry narodowej juniorów Wojciech Nowiński, w ramach przygotowań do turnieju, powołał na zgrupowanie do Ciechanowa 19 zawodników, a wśród nich uczącego się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku Tymona Trojańskiego, bramkarza elbląskiego Truso. W pięcioosobowej rezerwie jest Maciej Dawidowski, także z Truso, uczący się w gdańskim SMS.
     Kadra spotka się 28 kwietnia na okresowych badaniach lekarskich w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie, skąd uda się na dwudniową konsultację szkoleniową. Z Ciechanowa reprezentacja Polski pojedzie do Niemiec na mecze międzypaństwowe. W dniach 1 i 2 maja zmierzy się z niemieckimi rówieśnikami w Magdeburgu i Berlinie. To będzie ostatni sprawdzian biało-czerwonych przed wyjazdem na turniej kwalifikacyjny do Izraela.
     W turnieju kwalifikacyjnym polscy szczypiorniści zagrają 9 maja z Białorusią, 10 maja ze Słowenią i 11 maja z Izraelem. Awans na Mistrzostwa Europy zdobędzie najlepsza drużyna w turnieju kwalifikacyjnym.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama