UWAGA!

Przed meczem Polska - Portugalia (piłka ręczna)

Elbląg, Zenon Łakomy, trener reprezentacji Polski.
Zenon Łakomy, trener reprezentacji Polski.

Polscy kibice niewiele wiedzą o piłkarkach ręcznych z Portugalii - mówił na konferencji prasowej Zenon Łakomy, selekcjoner polskiej reprezentacji. - My dysponujemy dużą ilością materiałów o tym zespole. To niezwykle wymagająca drużyna, co nie znaczy, że się asekurujemy.

- Chce poinformować, że trzy portugalskie zawodniczki grają w drużynach za granicą, a najlepsza gra w lidze rumuńskiej - kontynuuje trener. - Jest to drużyna niezwykle wymagająca, sami Państwo zobaczycie, że spotkamy się z zespołem bardzo trudnym. Portugalia grała w preeliminacjach i sprawiła dużą niespodziankę, remisując ze Słowacją. Słowacja ostatecznie ten turniej wygrała, ale wynik, jaki osiągnęła Portugalia z jego zwycięzcą, najlepiej świadczy o możliwościach naszego przeciwnika. Jeśli nie będziemy mieli jakichś problemów zdrowotnych, to w Elblągu powinniśmy się tak przygotować, żeby Polska ten dwumecz wygrała. Przy okazji zwracam uwagę, że żadna dyscyplina sportowa nie ma tak brutalnej formuły, że dwa mecze rozgrywa się w jednym tygodniu. Forma zespołu na przestrzeni jednego tygodnia w skali rocznej decyduje o tym, kto się zakwalifikuje w tym przypadku na mistrzostwa Europy. Najlepszym tego przykładem jest Rumunia, która w grudniu zdobywa wicemistrzostwo świata w Sankt Petersburgu, a po pięciu miesiącach odpada z Serbią. Wystarczyło w ciągu tygodnia kilka problemów zdrowotnych, zagrały na remis, jedną bramką i ich nie ma. Pierwszy mecz z Portugalią gramy u siebie, a oczywiście lepiej mieć rewanż na własnym terenie. I dlatego bardzo się dziwię, że Polska drużyna, która jest wyżej w hierarchii rankingowej, dostaje takie losowanie i musi grać mecz rewanżowy na wyjeździe. Recepta na awans naszej drużyny jest oczywista, trzeba pokonać Portugalię na własnym terenie możliwie jak najwyżej i walczyć o zwycięstwo na wyjeździe. My liczymy na elbląskich kibiców i ich mocny doping w czasie sobotniego meczu. Wsparcie z trybun pomoże drużynie w walce na boisku, a nasze zawodniczki są zmotywowane do boju o zwycięstwo - podkreśla trener.
     Kibiców informujemy, że od poniedziałku w kasach hali Centrum Sportu i Biznesu w godz. 10-18 prowadzona jest przedsprzedaż biletów wstępu na mecz Polska - Portugalia. Bilety normalne w cenie 10 zł, rodzinne 10 zł (dzieci do lat 14) i ulgowe w cenie 5 złotych. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 31 maja o godz. 16.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama