UWAGA!

Przed nami Mistrzostwa Polski

Elbląg, Przed nami Mistrzostwa Polski

Ponad 200 par zgłosiło się już do udziału w Mistrzostwach Polski PTT i FTS w tańcach standardowych. To jedna z najważniejszych tanecznych imprez, która odbędzie się w Elblągu za dwa tygodnie – 22 i 23 lutego w hali Centrum Sportowo-Biznesowego.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" organizuje Mistrzostwa już po raz czwarty, poprzednie odbywały się tu w roku 2000, 2008 i 2011. To zawody, na których będzie można zobaczyć najlepsze polskie pary taneczne, walczące o tytuł Mistrza i Wicemistrzów Polski w stylu standardowym. Pary będą startować w sześciu kategoriach: 16-18 Standard, Pow. 15 Standard, 14-15 Latin, w po raz pierwszy wprowadzonej na Mistrzostwach Polski kategorii 16-20 (Under 21) Standard. Nie zabraknie również seniorów, będą tańczyć w kategoriach: Pow. 34 Standard, Pow. 45 Standard. W trakcie gali, w przerwach pomiędzy kategoriami, nie zabraknie również pokazów artystycznych.
       – Przed nami Mistrzostwa Polski PTT i FTS w tańcach standardowych. W turnieju będzie można zobaczyć najlepsze w Polsce pary amatorskie, tańczące walca angielskiego, tango, walca wiedeńskiego, foxtrota, quickstepa – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. – Będą walczyć nie tylko o medale, ale co ważniejsze, o możliwość reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej w Mistrzostwach Świata czy Europy.
       Na parkiecie zobaczymy również elbląskie pary, które już od kilku miesięcy przygotowują się do startów.
       – Mistrzostwa Polski zawsze motywują tancerzy do zwiększenia liczby treningów, to jest ich święto, a do Mistrzostw w Elblągu warto przygotować się jeszcze lepiej. Tu elbląscy tancerze mają swoją publiczność, trenerów, swoją salę, najbardziej komfortowe warunki, więc największe szanse na osiągnięcie dobrych wyników – opowiada Antoni Czyżyk. – Młodzież w ramach projektu była na szkoleniu we Włoszech, tancerze byli również w Hiszpanii. Także ci, którzy pozostali w Elblągu, mieli szansę w ostatnim czasie wziąć udział w zajęciach z najlepszymi szkoleniowcami, m.in. z Włoch.
       Do udziału w turnieju zgłosiło się 215 par, ale to na pewno nie koniec, bo tancerze do 14 lutego mogą dopisywać się do list startowych. Pary są z klubów tanecznych z całej Polski – od Krakowa, Gliwic i Sosnowca przez Gorzów Wielkopolski, Lublin i Bydgoszcz po Gdynię i Sopot. Najwięcej par zgłosiło się w kategoriach 16-18 Standard oraz 16-20 (Under 21) Standard.
       Wciąż można kupować bilety promocyjne na Mistrzostwa Polski. Bilety te są do nabycia jedynie w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Bilet do stolika kosztuje 80 zł, a na trybuny 20 zł. Promocja trwa do 15 lutego. Cena biletów poza promocją: 40 zł – trybuny, 100 zł do stolika.
       Mistrzostwa Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz Federacji Tańca Sportowego, 22-23 lutego, hala CSB na ul. Grunwaldzkiej 135 w Elblągu. Sprzedaż i rezerwacja: 55 611 20 68, 76 oraz internetowo.
       Patronat medialny nad Mistrzostwami Polski objęli: TVP Olsztyn, „Gazeta Olsztyńska”, Orientacja.pl, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Elbląska, „Dziennik Elbląski”, Nasz Elbląg, Radio Eska Elbląg.
      
       Program imprezy:
      
22 lutego (sobota)
       Eliminacje, godz. 14-17: Kategorie taneczne: Pary młodzieżowe (16-18 lat) oraz dorośli (pow. 15 lat) w tańcach standardowych.
       Gala wieczorna, godz. 19: Rundy finałowe. W trakcie gali odbędą się pokazy artystyczne.
       23 lutego (niedziela)
       Eliminacje, godz. 11-17: Kategorie taneczne: Juniorzy starsi (14 – 15 lat) w stylu latynoamerykańskim, Młodzież (16-20 lat) w stylu standardowym oraz Seniorzy I i II (pow. 34 i pow. 45 lat) w stylu standardowym.
       Gala wieczorna, godz. 18: Rundy finałowe. W trakcie gali odbędą się pokazy artystyczne.
      
      
Patronat medialny nad Mistrzostwami Polski objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl.
      
      

      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama