UWAGA!

Przed Olimpią finały halowych rozgrywek młodzika i orlika

 
Elbląg, Przed Olimpią finały halowych rozgrywek młodzika i orlika

Po przerwie świątecznej do gry wracają grupy młodzieżowe Olimpii Elbląg. W weekend (5-6 stycznia) odbędą się finałowe, halowe turnieje organizowane przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Dwa finały zostaną rozegrane w niedzielę (6 stycznia) w Elblągu w hali MOS przy ul. Kościuszki.

Zawody odbędą się w kategoriach młodzików i orlików. Łącznie zostaną rozegrane cztery turnieje, w których wystąpią trzy drużyny Olimpii. W piątek (5 stycznia) orlicy młodsi (rocz. 2009) zagrają w Węgorzewie, dzień później młodzicy starsi (rocz. 2006) i młodsi (rocz. 2007). Jedynie orlicy starsi (rocz. 2008) nie zakwalifikowali się do finału.
      
       Orlik młodszy (2009)
       Olimpia Elbląg rywazlizować będzie z Polonią Lidzbark Warmiński, Vęgorią Węgorzewo, Roną 03 Ełk, Constart Lubawa oraz ze Stomilem Olsztyn. Trenerami chłopców z rocznika 2009 są Maciej Rogowski i Tomasz Gapski. Drogą do finałów - dla wszystkich drużyn - były trzy poprzedzające turnieje, kolejno: eliminacyjny, ćwierćfinałowy i półfinałowy. Olimpia w każdym etapie zajmowała pierwsze miejsce.
       - Moi podopieczni w dotychczasowych turniejach prezentowali się bardzo dobrze. We wszystkich wcześniejszych zawodach awanse uzyskaliśmy jako zwycięzcy grup. Wynik sportowy, a w szczególności zwycięstwa zawsze mobilizują, dodają skrzydeł, chociaż na tym etapie rozwoju piłkarskiego wynik nie jest najważniejszy. Jednak, budując mentalność zwycięzców, chcemy w Węgorzewie wygrać każdy mecz. - poinformował trener Olimpii, Maciej Rogowski.
       Żółto-biało-niebieskich czeka blisko 200 km podróż do ok. 12 tysięcznego Węgorzewa. Turniej odbędzie się w sobotę 5 stycznia, start zaplanowano na godzinę 10.
      
       Młodzik młodszy (2007)

       Drużyna trenowana przez trenera Adama Albertowicza do finału awansowała wygrywając półfinał wyprzedzając m.in. drugą Concordię Elbląg. Wcześniej, zarówno w ćwierćfinale jak i w eliminacjach z pierwszego miejsca awans uzyskiwały Słoniki, zaś Żółto-biało-niebiescy zajmowali drugą lokatę. Oprócz dwóch wspomnianych elbląskich drużyn w finale zagrają Rominta Gołdap, Mini Soccer Academy Mrągowo, Żuri Olsztyn i Motor Lubawa.
       Gospodarzem turnieju finałowego będzie Olimpia Elbląga. Zawody odbędą się w hali MOS przy ul. Kościuszki. Młodzicy rywalizację zaczną od godziny 14. Rozrywki w tej kategorii wiekowej są jednocześnie eliminacjami do Turnieju Finałowego o Puchar Prezesa PZPN, które w lutym odbędą się w Warszawie, zatem oprócz prestiżu i tytułu najlepszej drużyny w województwie, są furtką do ogólnopolskich zawodów.
      
       Młodzik starszy (2006)
       Olimpia Elbląg będzie także organizatorem finałowego turnieju w kat. młodzik starszy (hala MOS, start od 9:30). Do naszego miasta przyjedzie DKS Dobre Miasto, Constract Lubawa, Motor Lubawa, Żuri Olsztyn i Rona 03 II Ełk. Trenerem Żółto-biało-niebieskich jest Sebastian Cierlicki. Olimpia we wszystkich wcześniejszych fazach turniejowych wygrywała swoją grupę. W międzyczasie młodzicy wygrali także międzynarodowy turniej Legia Bart-Cup (więcej: tutaj).
       Podobnie jak w kategorii Młodzik młodszy rozgrywki są eliminacjami do Turnieju Finałowego o Puchar Prezesa PZPN.
       Wszystkie zawody rozgrywane będą systemem każdy z każdy. Mecz składać się będzie z jednej, dwunastominutowej połowy (1 x 12 minut).
      

       Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama