Przegrali w Gdańsku (piłka ręczna)

Nie udało się szczypiornistom Techtransu Daradu pokonać w Gdańsku drużyny AZS-u. Elblążanie przegrali 26:29 (10:16), a to sprawia, że ich sytuacja w walce o utrzymanie statusu zespołu ekstraklasy komplikuje się coraz bardziej.

Z relacji obserwatorów meczu w Gdańsku (piłkarzom towarzyszyła liczna grupa elbląskich kibiców) wynika, że Techtrans Darad rozpoczął spotkanie zbyt nerwowo. Nie kleiła się gra w obronie, a gospodarze po 10 minutach prowadzili 7:4 i powiększali przewagę, która po 30 minutach wzrosła do sześciu bramek.
     Reprymenda trenera Ryszarda Słaby w elbląskiej szatni sprawiła, że po wznowieniu gry Techtrans Darad zaczął odrabiać straty. Pierwszy remis 17:17 notowano w 42 min. po bramce Macieja Borsukowicza. W 50 min. gospodarze prowadzili 21:19, ale elblążanie nie rezygnowali. Stracili jednak dobrze dysponowanego snajpersko w tym dniu Grzegorza Perwenisa, który po trzeciej żółtej kartce zobaczył czerwoną i musiał opuścić plac gry. Pomimo to w 55 min. notowano kolejny remis 24:24. Ostatnie minuty meczu to prawdziwy horror. AZS rzucił dwie bramki, karę 2 minut otrzymał Michał Janusiewicz. Elblążanie walczyli o zmianę rezultatu, ale z wygranego meczu cieszyli się gospodarze. Mają oni bowiem już trzy punkty przewagi nad zamykającymi tabelę elbląskim Techtransem Daradem i Olimpią z Piekar Śląskich.
     Dodajmy, że prowadzący mecz duet arbitrów Tomasz Wrona (Kraków) i Jacek Jarosz (Łódź) otrzymał od Jacka Wróblewskiego, obserwatora ZPRwP, tylko 66 punktów za jakość wykonanej sędziowskiej pracy.
     Sytuacja elbląskiej drużyny jest bardzo trudna. Techtrans Darad nie może już sobie pozwolić na porażki, jeśli chce utrzymać się w lidze.

Składy i bramki
     AZS AWFiS: Sokołowski, Zimakowski - Chrapkowski 1, Ćwikliński 4, Fogler 3, Olendzki 1, Woynowski 9, Pilch 1, Wysokiński 1, Masiak 2, Sulej 3, Chrapusta 1, Kostrzewa 3, Ringwelski. Kary 16 min.
     Techtrans Darad: Głęboki, Wróbel - Cielątkowski 1, Perwenis 7, Borsukowicz 3, Jankowski 1, Korzeniowski 1, Gujski 8, Kwiatkowski 1, Sadowski, Maluchnik 1, Fonferek, Janusiewicz 2, Malandy 1. Kary 14 min.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska

• Panie Andrzeju - w piłce ręcznej czerwoną kartkę otrzymuje się po trzeciej karze 2 minutowej. Skąd u Pana taka determinacja aby wykazywać się nieznajomością tematu. Co artykuł to wpadka.
  • Bo z całym szacunkiem Minkiewicz juz dawno powinien odpocząć. Ale ciaćki przysłaniają mu brak samokrytyki. Dla dobra sportu i jego własnego zdrowia do trio powinien zabrać Pana Rogacewicza i psedudo redaktorzynę Kuczyńskiego. Od razu oni odetchną że o sporcie i kibicach nie wspomnę.