UWAGA!

'Przyszły do nas najbardziej waleczne dziewczyny'

 
Elbląg, 'Przyszły do nas najbardziej waleczne dziewczyny'
fot. Anna Dembińska

Po raz kolejny, podczas Święta Chleba, odbyła się oficjalna prezentacja EKS Start. Elblążanie mogli poznać zawodniczki, które w sezonie 2019/2020 będą rywalizować w PGNiG Superlidze i reprezentować nasze miasto. Zobacz zdjęcia.

Za niespełna tydzień ruszają rozgrywki i elblążanki rozpoczną walkę o pierwsze ligowe punkty. Zanim to jednak nastąpi, zespół chciał przypomnieć się dużej rzeszy mieszkańców Elbląga i zachęcić tych, którzy jeszcze go nie wspierają, by przychodzili na mecze. Oficjalna prezentacja drużyny, podczas Święta Chleba, to dobry moment, by przedstawić zespół, sztab szkoleniowy oraz zarząd.
       Start przeszedł dużą metamorfozę, zespół zasiliło aż osiem nowych zawodniczek, a nowym kapitanem EKS została Barbara Choromańska. - Te wybory, których dokonaliśmy, są super - powiedział trener Andrzej Niewrzawa. - Dziewczyny szybko chwyciły ideę, którą razem z trenerem Popowiczem staramy się im wpajać, że to one są głównymi bohaterkami, że to one muszą kreować spotkanie i że ono ma się potoczyć tak, jak one chcą. To zaczęło funkcjonować i mogę powiedzieć, że mamy dojrzałe zawodniczki i to jest bardzo optymistyczne. To jest moja największa radość, że przyszły brzydkie kaczątka, a przebijają się już białe pióra. Przyszły do nas najbardziej waleczne dziewczyny, jakie w Polsce były - dodał trener EKS.
       Elbląski zespół chce w sezonie 2019/2020 walczyć o najwyższe cele.
       - Wiadomo, że dziewczyny lubią brąz, ale każdy zespół startujący w superlidze liczy na złoty medal i to jest normalne - dodał szkoleniowiec. - Jak się potoczy sezon, zobaczymy. Przed nami dwadzieścia osiem meczów, mnóstwo punktów do zdobycia. Są różne koleje losy w zespołach kobiecych: urlopy macierzyńskie, liga mistrzyń oraz inne puchary. W wielu klubach zaszły duże zmiany i w zasadzie stabilny zespół ma tylko Lublin i Lubin. Wydawałoby się, że to przemawia na ich korzyść, ale wiemy że zmiany są potrzebne. Jeśli chodzi o mój zespół, to widziałem zawodniczki na początku przygotowań oraz teraz i jest promyk nadziei. Na pewno nie przestraszymy się nikogo, będziemy chcieli wygrać każdy mecz, czy to z Lublinem czy z Chorzowem i Jarosławem. Nikogo nie wolno lekceważyć, mamy szacunek dla każdego, ale i dla własnej pracy - podsumował Andrzej Niewrzawa.
      
      
       Skład zespołu na sezon 2019/2020:
       bramkarka: Wioleta Pająk, Aleksandra Orowicz
       rozgrywające: Joanna Waga, Alicja Pękala, Justyna Świerczek, Aleksandra Garczarczyk, Alona Shupyk, Katarzyna Cygan, Paulina Stapurewicz
       obrotowe: Tatjana Trbović, Barbara Choromańska
       skrzydłowe: Julia Szulc, Milica Rancic, Aleksandra Dronzikowska, Milena Kaczmarek
      
       Pierwszy mecz elblążanki rozegrają 7 września w Chorzowie z miejscowym Ruchem.
      
      
Patronem medialnym Startu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama