UWAGA!

Puchar dla OSK Pasik (piłka nożna)

W Elblągu nie brakuje kibiców piłki nożnej, którzy z nowym sezonem będą mieli do wyboru mecze I-ligowej Olimpii, III-ligowych Concordii i Olimpii 2004, a także liczne pojedynki zespołów grających w ligach młodzieżowych. Ta elbląska, piłkarska obfitość może funkcjonować dzięki wsparciu przez miasto, ale przede wszystkim przez grono sponsorów.

Z myślą o pracownikach firm, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, zorganizowano piątą edycję turnieju plażowej piłki nożnej o Puchar Prezesa Olimpii 2004, świętującej w tych dniach awans do III ligi.
       W turniejowe szranki na piaszczystym boisku przy ul. Moniuszki stanęło osiem drużyn, które podzielono na dwie grupy. W pierwszej z nich najskuteczniejsza okazała się reprezentacja FL Smidth Maag Gear po remisie 1:1 z Krometem była lepsza w rzutach karnych, następnie pokonała 3:1 Elzam Zamech i 9:1 ZUO Elbląg. Drugi w grupie był Kromet po zwycięstwach 6:1 nad Elzamem i 5:1 nad ZUO, trzecią lokatę zajął Elzam, mając w dorobku zwycięstwo 5:0 nad ostatnim w grupie teamem ZUO.
       W drugiej grupie triumfował Metrotest po zwycięstwach 5:1 nad Krometem II i 6:3 nad drużyną Scana Zamech oraz po sukcesie nad OSK Pasik, z którym po remisie 2:2 wygrał po rzutach karnych. Na drugim miejscu uplasował się zespół OSK Pasik z dorobkiem dwóch zwycięstw – 5:1 z Krometem II i 3:2 z ekipą Scana Zamech. Trzecia w grupie Scana pokonała 5:2 Kromet II – ostatni w stawce.
       W pojedynkach półfinałowych FLS Maag uległ OSK Pasik 0:2, a Kromet po remisie 1:1 z Metrotestem w regulaminowym czasie gry, okazał się lepszy w rzutach karnych i awansował do finału.
       W pojedynku o 7. miejsce w turnieju Kromet II wygrał 7:1 z ZUO, na piątym uplasowała się drużyna Scana Zamech, pokonując 3:0 Elzam. W meczu o trzecie miejsce Metrotest zwyciężył 4:2 FLS Maag. W finale turnieju OSK Pasik pokonał 2:1 Kromet i zdobył Puchar Prezesa Olimpii 2004.
       Najlepszym strzelcem turnieju został Arkadiusz Stępień (Metrotest), królem asyst Bartłomiej Osiak (Kromet), najlepszym bramkarzem Michał Rakoczy (OSK Pasik), a MVP turnieju – Bogdan Wojtas (OSK Pasik).
       Obserwacja spotkań z trybun stadionu to jedno, ale podjęcie decyzji o własnym udziale w serii meczów na boisku i sprawdzenie swoich piłkarskich umiejętności – to znakomita forma na rekreację. Taki cel mieli organizatorzy turnieju, a fakt, że to już piąta edycja Pucharu, potwierdza trafność ich decyzji.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama