UWAGA!

Puchar Polski w Hajnówce już za nami (nordic walking)

 Elbląg, Puchar Polski w Hajnówce już za nami (nordic walking)
fot. nadesłana

6 września  przedstawiciele klubu „Elbląskie Włóczy-Kije”, działającego przy elbląskim WOPR, udali się na zawody Pucharu Polski w Nordic Walking do Puszczy Białowieskiej.

łaśnie tam w Hajnówce u „Wrót Puszczy”, czternastu elbląskich zawodników wzięło udział w przedostatniej już edycji Pucharu Polski. To tam pobito rekord frekwencji startujących - 575 osób. I chyba nie musimy pisać, że jak zwykle, zawodnicy naszego klubu nie zawiedli i przywieźli 6 pucharów za zajęcie czołowych miejsc.
       Zawody odbyły się szlakami puszczy, a nasi najlepsi zawodnicy zajęli następujące miejsca w poszczególnych grupach wiekowych:
       - Kulig Henryk (10 km) - miejsce I;
       - Klarkowski Bogdan (5 km) - miejsce I;
       - Markowska Halina (5 km) - miejsce II;
       - Chudziński Andrzej (5 km) - miejsce II;
       - Dubaj Grzegorz (5 km) - miejsce III;
       - Bryl Michał (5 km) - miejsce III.
       Puchar Polski Nordic Walking Hajnówka 2014, był doskonałą okazją do szlifowania niełatwej techniki prawidłowego maszerowania. Między poszczególnymi startami instruktorzy uczyli chętnych, jak robić to najskuteczniej.
       Same zawody skończyły się wczesnym popołudniem. Chętni mogli jednak bawić się dalej, korzystając z uroków Puszczy Białowieskiej, przygotowano dla nich bowiem wycieczkę kolejką leśną oraz ognisko na terenie nadleśnictwa.
       Hajnówka nieprzypadkowo od trzech lat gości imprezy z kalendarza Pucharu Polski Nordic Walking. Z czystym sumieniem miasto na skraju puszczy można nazwać wschodnią stolicą tej dyscypliny. Pod względem liczby tras ustępuje w kraju tylko zachodniopomorskiemu Barlinkowi.
       Już niedługo, bo 13 września, ci sami zawodnicy Klubu „Elbląskie Włóczy-Kije” reprezentować nas będą w Sztumie na przedostatniej edycji Pucharu Bałtyku, którego finał odbędzie się sobotę, 20 września w elbląskiej Bażantarni.
      
Elbląskie Włóczy-Kije

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama