UWAGA!

Puchar Prezydenta pojechał do Gdyni

 
Elbląg, Puchar Prezydenta pojechał do Gdyni
fot. nadesłana

W niedzielę, 16 grudnia od samego rana lodowisko Helena tętniło życiem i emocjami sportowymi. Ponad stu najmłodszych hokeistów z Elbląga, Malborka, Gdańska, Gdyni, Warszawy, Torunia i Łodzi walczyło o Puchar Prezydenta Elbląga w Turnieju Minihokeja o Puchar Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.

Turniej wpisany został również w rozgrywki ligowe KPOZHL w kategorii Minihokej, ponieważ elbląska drużyna UKS Wikingowie w sezonie 2018/2019 reprezentuje nasze miasto w rozgrywkach ligowych hokeja na lodzie. Zawodnicy grali na zmniejszonej tafli lodowiska, co pozwoliło na rozgrywanie dwóch meczów jednocześnie. Drużyny były podzielone na formacje trzyosobowe, zmieniające się lotnie na znak syreny. Każdy mecz trwał 18 minut. Rzuty karne nakładane przez sędziów podczas meczu za przewinienia odbywały się po zakończonym meczu. Każda drużyna grała 6 meczów (każdy z każdym). Za wygrany mecz drużyna otrzymywała 3 punkty, zremisowany 1 pkt, wygrany w rzutach karnych 2 pkt.
       W przerwach między meczami zawodnicy oraz widzowie mogli posilić się w bufecie zorganizowanym przez rodziców UKS Wikingowie.
       W 21 meczach strzelono łącznie 154 bramki. Niepokonaną drużyną okazała się drużyna HUKS Niedźwiadki z Gdyni, która wygrała wszystkie swoje mecze i zdobyła łącznie 18 punktów. Każda z drużyn otrzymała z rąk Andrzeja Budzelewskiego - Kierownika Referatu Sportu UM Elbląg pamiątkowe puchary, a każdy zawodnik turnieju medal okolicznościowy.
      
       Klasyfikacja końcowa turnieju:

       I m-ce HUKS Niedźwiadki Gdynia
       II m-ce AH Legia Warszawa
       III. m-ce Czarne Pantery Gdańsk
       IV m-ce MKS Sokoły Toruń
       V m-ce UKS Wikingowie Elbląg
       VI m-ce ŁKH Łódź
       VII m-ce UKS Bombek Malbork
       Nieocenioną pracę w przygotowaniu i przebiegu turnieju wykonali trener Ireneusz Wala, rodzice wszystkich zawodników elbląskiego klubu hokejowego oraz starsi zawodnicy z drużyny. Podczas turnieju widać było, jak zgrana jest rodzina hokeistów w naszym mieście. Tego życzymy wszystkim klubom.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama