Puchar Wiosny dla ZNP Atak (siatkówka)

Elbląg, Puchar Wiosny dla ZNP Atak (siatkówka)

Siatkarki ZNP Atak Elbląg wygrały 5. Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej rozgrywany w Malborku. Miasto to jest szczęśliwe dla naszego zespołu, bo elblążanki zdobyły Puchar Wiosny już po raz czwarty. Choć nie było łatwo, bo poziom zespołów był wysoki i wyrównany, to ZNP Atak jako jedyny wygrał wszystkie mecze. Indywidualne wyróżnienie otrzymała Paulina Kulas - najlepsza rozgrywająca turnieju. Zobacz fotoreportaż .

W rywalizacji pań wystąpiło w tym roku sześć drużyn. Podzielone zostały na dwie grupy. W pierwszej ZNP Atak wylosował zespół Foto Ola Ostróda i Brzozy Braniewo. Z Foto Olą elblążanki pomęczyły się tylko w pierwszym secie , wygranym 25:20, w drugim poszło łatwiej - 25:12. Z Brzozami - zespołem doskonale sobie znanym, elblążanki także wygrały w dwóch setach do 15 i 14. I tak z pierwszego miejsca w grupie Atak awansował do półfinału, w którym zmierzył się z drugą drużyną grupy B - Orłem Bydgoszcz. Tu także skończyło się na dwóch setach , ale walka była twarda i zacięta . Sety zakończyły się wynikami 25:21 i 25: 23. W drugim półfinale Folarex TKKF Malbork pokonał Brzozy Braniewo.
     I tak w finale spotkały się niepokonane dotąd zespoły zza miedzy. Pierwszy set zakończył się niespodziewanym wysokim zwycięstwem ZNP Atak 25 :14. Sukces uśpił elblążanki, które w drugiej odsłonie nie umiały poradzić sobie ze świetnie grającymi siatkarkami Folareksu. Mimo fantastycznej pogoni w końcówce seta i zdobyciu 21 punktów, nie udało się go wygrać. Zatem o tym, kto będzie posiadaczem Pucharu Wiosny decydował tie-break. I znów marnie zaczął Atak. Folareks prowadził 4:0, a przy zmianie stron już 8 :4. Wtedy elblążanki dzięki dobrej zagrywce zaczęły odrabiać straty. Siatkarki z Malborka zdobyły jeszcze tylko 1 punkt, a nasze doprowadziły do pięknego zwycięstwa 15:9. Prowadząca ZNP Atak w tym turnieju kapitan Danuta Kowalewska chwaliła cały zespół za waleczność i umiejętność koncentracji w trudnych sytuacjach. Drużyna zagrała po raz pierwszy w nowym składzie, z byłymi zawodniczkami Truso Elbląg , które nie tak dawno pod wodzą trenera Andrzeja Jewniewicza zdobyły srebro Mistrzostw Polski młodziczek: Pauliną Kulas, Andżeliką Adamkowską i Moniką Skarżyńską. Wsparły one starsze koleżanki: Annę Rogińską, Justynę Grajkowską, Natalię Domowską, Joannę Ramion i Danutę Kowalewską.
     Kolejność w V Pucharze Wiosny w Malborku: 1. ZNP Atak Elbląg, 2. Folarex TKKF Malbork, 3. Brzozy Braniewo, 4. Orzeł Bydgoszcz, 5. Maxnet Gdynia, 6. Foto Ola Ostróda.