Punkty stracone ze Świtem

Elbląg, Punkty stracone  ze Świtem

Po ostatnich zwycięskich meczach na stadionie przy ul. Krakusa Concordia Elbląg chciała kontynuować dobrą passę na wyjeździe. Świt Nowy Dwór Mazowiecki zatrzymał jednak komplet punktów u siebie.

Sytuacja w tabeli Concordii Elbląg nie wygląda już tak tragicznie jak na początku rundy, ale pomarańczowo-czarni wciąż muszą ciułać punkty w drodze do utrzymania w III lidze. Elblążanie chcieli wczoraj (13 maja) sprawić niespodziankę i drugi raz w sezonie pokonać Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Niestety, skończyło się tylko na chęciach.

W 37. minucie Mateusz Broda najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego i chwilę później Jakub Wąsowski wyjmował piłkę z siatki. O przewadze gospodarzy najlepiej świadczy fakt, że podopieczni Adriana Żurańskiego pierwszy celny strzał oddali dopiero w 45. minucie. Jakub Rękawek nie zdołał jednak pokonać bramkarza rywali.

W 50. minucie powinno być 2:0. Ale bramkarz Concordii utrzymał swój zespół „przy życiu“ broniąc strzał z rzutu karnego wykonywanego przez Arkadiusza Ciacha. rzut karny został podyktowany za faul Mateusza Jońcy na Arkadiuszu Ciachu.

Niestety goście nie potrafili doprowadzić do remisu. W 83. minucie Świt zdobył bramkę i podwyższył prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Marcel Niesłuchowski, który dobił strzał Ievgena Radionowa.

Porażka kosztowała Concordię powrót do strefy spadkowej, bo Warta Sieradz zdobyła trzy punkty w meczu z Błonianką Błonie.

W następnej kolejce Concordia podejmie w Elblągu Mławiankę Mława.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Concordia Elbląg 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Broda (37. min.), 2:0 Marcel Niesłuchowski (83 min.)

Concordia: Wąsowski – Jońca, Weremko, Szawara (86' Błaszczyk), Nowicki, Drewek, Zielecki (62' Góral), Rękawek, Szmydt (86' Jarzębski), Kopka, Augusto