Remis Concordii (piłka nożna)

Elbląg, Remis Concordii (piłka nożna)

Jeden punkt zdobyli w sobotnim spotkaniu piłkarze Concordii. Pomarańczowo-czarni zremisowali w Lublinie z miejscowym Motorem 1:1 (1:0).

Podział punktów
       Pomarańczowo-czarni zdobyli kolejny ligowy punkt. Piłkarze Concordii są jednak nadal, podobnie jak Motor Lublin w bardzo trudnej sytuacji. Do zakończenia rozgrywek pozostało dziesięć serii spotkań, a drużyna z Elbląga traci ósmej Legionovii Leginowo aż dwanaście punktów. Piłkarze z Krakusa grają dobrze, ale strata z jesieni może się okazać nie do odrobienia.

Gol w końcówce

W pierwszej odsłonie obie drużyny stworzyły sobie zaledwie po jednej sytuacji do zdobycia gola. Już po pierwszej akcji mogli prowadzić lublinianie. Po tym jak zakotłowało się w polu karnym Concordii strzał Igora Mihalevskiego obronił na raty Kamil Hrynowiecki. Na boisku niewiele się działo i kiedy kibice szykowali się na przerwę pomarańczowo-czarni zdobyli gola. Po zespołowej akcji do siatki trafił z bliskiej odległości Okada.

Wyrównanie Motoru

W drugiej połowie obie drużyny nadal nie rozpieszczały kibiców ilością stwarzanych sytuacji. Na dwadzieścia minut przed końcem pojedynku wynik mógł podwyższyć Perez, ale jego uderzenie obronił Przemysław Frąckowiak. Concordia nie „dobiła” rywala i po chwili był remis. Po akcji lewą stroną boiska piłkę otrzymał Maciej Tataj i pokonał Hrynowieckiego.

Czas na Wisłę

Concordia będzie miała szansę na zdobycie kolejnych punktów już w najbliższy piątek. Pomarańczowo-czarni podejmą przy Agrykola Wisłę Puławy. Pojedynek rozpocznie się o godz. 14.30.

Motor Lublin - Concordia Elbląg 1:1 (0:1)

Maciej Tataj 76 - Shōtarō Okada 44

Zobacz tabelę II ligi.

Motor Lublin: Frąckowiak – Zontek, Karwan, Komor, Pawłowicz, Kądzior, Lewiński, Stachyra (72' Król), Jaroń (86' Wolski), Mihalevskyy, Jonczyk (57' Tataj)
       Concordia Elbląg: Hrynowiecki – Kiyoshi, Tomczuk (59' Lewandowski) (90' Jastrzębski), Broniarek, Garcia-Munoz, Burzyński, Okada, Gonzales Perez, Fujjikawa, Faura Ibanez (90' Ondoua), Perez Zapata (83' Fernandez Lopez)

Wyniki 24. kolejki grupy wschodniej II ligi:

Legionovia Legionowo - Stal Stalowa Wola 1:0, Znicz Pruszków - Garbarnia Kraków 0:1, Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki, Wisła Puławy - Pogoń Siedlce 0:1, Motor Lublin - Concordia Elbląg 1:1, Radomiak Radom - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0, Pelikan Łowicz - Olimpia Zambrów 2:2, Stal Mielec - Siarka Tarnobrzeg, Limanovia Limanowa - Stal Rzeszów 2:1.