Rezerwy Olimpii z pierwszym punktem

Elbląg, Rezerwy Olimpii z pierwszym punktem
(fot. Olimpia II Elbląg)

Ciężko było prognozować, na co stać rezerwy Olimpii Elbląg przed pierwszym ligowym spotkaniem w IV lidze. Z jednej strony słabe wyniki w meczach sparingowych, z drugiej pewne zwycięstwo w Wojewódzkim Pucharze Polski. Na inaugurację IV ligi Olimpia II wybrała scenariusz najbardziej ugodowy. Z Mamrami Giżycko podzieliła się punktami po remisie 3:3.

0:7 z Huraganem Morąg, 0:2 z Powiślem Dzierzgoń, remis 2:2 z Polonią Pasłęk, w końcu przełamanie w Wojewódzkim Pucharze Polski z Sokołem II Ostróda 9:1. Tak wyglądały przygotowania Olimpii II do inauguracyjnego meczu IV ligi z Mamrami Giżycko. Zawodnicy urodzeni w roku 2000 i młodsi zdobyli pierwsze punkty w rozgrywkach seniorskich, co należy uznać za sukces.
       - Przed meczem wielką niewiadomą była kwestia podejścia mentalnego moich zawodników. W końcu w seniorskiej piłce zadebiutowali wszyscy moi podopieczni. Swoją droga trzeba sprawdzić, czy nie mieliśmy do czynienia z ewenementem na skalę wszystkich rozgrywek piłkarskich w Polsce – powiedział nam po meczu trener Olimpii II Szymon Waga, dodając - Jesteśmy zadowoleni z pierwszych punktów, chociaż trzeba przyznać, że mecz mogliśmy zamknąć w pierwszej połowie, tylko brakowało nam skuteczności. Jednak szczerze należy przyznać, że końcówka była szczęśliwa dla nas i ostatecznie remis wydaje się sprawiedliwy.
       Olimpia II trzy razy wychodziła na prowadzenie. Pierwszego gola oglądaliśmy w 33 minucie. Dobre podanie Piotra Zaleskiego wykorzystał Mariusz Bucio. W 40 minucie bramkę na 2:1 zdobył Oskar Bradtke. W 54 minucie rzut karny na bramkę zamienił Bucio i tym samym ustrzelił dublet w pierwszym meczu na seniorskich boiskach.
       - Trzy razy prowadziliśmy, ale nie udało się wywieźć trzech punktów. Moi zawodnicy uczą się seniorskiej gry, brakuje jeszcze cwaniarstwa. Widoczna była także różnica fizyczna, ale ten aspekt będzie nadrabiany - mówił Szymon Waga, dodając - Jeśli chodzi o kwestię czysto piłkarską, nie mam zastrzeżeń, bo na tle przeciwnika wykazywaliśmy się większą kulturą gry, co niezmiernie mnie cieszy.
       Tym samym Olimpia II Elbląg zapisuje pierwsze punkty na swoim koncie i zaczyna przygotowania do środowego meczu - bardzo ciekawego z punktu widzenia elbląskiego kibica piłki nożnej - z Concordią Elbląg.

Mamry Giżycko – Olimpia II Elbląg 3:3 (

Bramki dla Olimpii: 0:1 - Mariusz Bucio (33 min.), 1:2 – Oskar Bradtke (40 min.), 2:3 – Mariusz Bucio (54 min., karny)

Olimpia II Elbląg: Dawid Kapłon - Klaudiusz Krasa, Piotr Zaleski, Jakub Bloch, Mariusz Bucio, Dawid Mazurek (kpt) (68 Ziemiec), Remigiusz Misztal (53 min. Milanowski), Dawid Wierzba, Oska Kordykiewicz (60 min. Kulesz), Oskar Bradtke (89 min Olewnik), Norbert Nestorowicz.