UWAGA!

Rowerami szlakiem Starego Miasta

 Elbląg, Rowerami szlakiem Starego Miasta
Fot. MOSiR

Zabytki Starego Miasta będą celem kolejnej popołudniowej wycieczki, która odbędzie się we wtorek, 18 sierpnia, w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em”. Zabytków jest 18, my obejrzymy ich nieco mniej.

- W zeszłym roku powstały w Elblągu trzy szlaki miejskie dedykowane turystom pieszym i rowerowym. Są to: szlak parków, szlak form przestrzennych, które mieliśmy już okazję zwiedzić, a także szlak zabytków, który objedziemy w najbliższy wtorek - mówi Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR. - Szlak zabytków Starego Miasta ma nieznaczną długość dedykowaną głównie turystom pieszym. Zrobimy więc także krótki, rekreacyjny wypad poza miasto.

Na szlaku będziemy mogli wysłuchać fachowego komentarza Leszka Marcinkowskiego, prezesa i zarazem przewodnika elbląskiego oddziału PTTK. Warto także zainstalować aplikację na telefon o nazwie ,,Elbląg Szlaki”, która może być przydatna na trasie. Podczas wycieczki pokonamy około 25 km, co w połączeniu ze spokojnym tempem i licznymi odpoczynkami zajmie nam około 3 godzin.

Tu możesz zobaczyć trasę przejazdu.

Ruszamy z dziedzińca Biblioteki Elbląskiej we wtorek, 18 sierpnia, o godzinie 17.

Zapraszamy również na jeszcze jedną w tym tygodniu rowerową przygodę – Góralem na Chrobrego, czyli wyścig na szczyt Góry Chrobrego. Więcej szczegółów na stronie MOSiR.

Oprac. red. na podst. inf. MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama