UWAGA!

Rowerem do krainy Kanału Elbląskiego

 
Elbląg, Kraina Kanału Elbląskiego (źródło: http://www.krainakanaluelblaskiego.com)
Kraina Kanału Elbląskiego (źródło: http://www.krainakanaluelblaskiego.com)

Na pierwszej z wakacyjnych wycieczek zapoznamy się ze szlakami krainy Kanału Elbląskiego, które do tej pory nie były celem naszych wypadów. Dystans całkowity wyprawy może przerażać swoją długością, ale jest dużo możliwości jej znacznego skrócenia, dlatego też zapraszam bez obaw w najbliższą niedzielę, 26 czerwca.

Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania w Elblągu wytyczyło kilka szlaków rowerowych. W latach poprzednich zaliczyliśmy szlak żółty i zielony wychodzące z Elbląga i niebieski dookoła Jeziora Druzno. Teraz skupimy się szczególnie na szlaku czerwonym z Kisielic do Jezierzyc oraz na odcinku szlaku niebieskiego z Jezierzyc do Zalewa. Sprawdzimy, na jakie atrakcje można na nich liczyć i ocenimy jakość ich oznakowania.
       Na rowery wsiądziemy w Ząbrowie k. Iławy, gdzie dojedziemy PKP. Wyjazd z Elbląga o godz. 5.30, w Ząbrowie jesteśmy ok. 7. Cena biletu + rower to 17,60 zł.
       Dla chętnych powrót PKP do wyboru z Iławy, Ostródy, Morąga lub Małdyt.
       Pełna trasa rowerowa: Ząbrowo-Gałdowo-Stary Folwark-Łęgowo-Kisielice-Trupel-Radomek-Iława-Rudzienice-Tynwałd-Jażdżówki-Jezierzyce-Tynwałd-Wiewiórka-Miłomłyn-Karnity-Zalewo-Jarnołtowo-Małdyty-Zielonka Pasłęcka-Kwitajny-Pasłęk-Weklice-Elbląg.
       Długość pełnej trasy to około 210 km. Tempo jazdy będzie wakacyjne, nie przekraczające 20 km/h.
       Zapraszam wyłącznie osoby pełnoletnie, ponieważ każdy jedzie na własną odpowiedzialność. Udział w imprezie jest bezpłatny, każdy płaci za PKP we własnym zakresie. Serdecznie zapraszam płeć piękną. Trasa wycieczki wiedzie po lokalnych drogach asfaltowych i terenowych. Zalecam jazdę na rowerach MTB, crossowych lub trekingowych.
       Jak czas pozwoli to zrobimy ognisko i popływamy w jeziorze.
       Przewidywane są krótkie przerwy w czasie jazdy na jedzenie, zrobienie zdjęć itp. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, pompkę, klucze. Każdy z uczestników powinien wcześniej zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Szczególnie zalecam założenie kasku na głowę i zakup biletu dzień wcześniej.
       Zbiórka na Placu Dworcowym w niedzielę, 26 czerwca o godzinie 5.15.
      
      
Marek Kamm
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A czy planowane są kiedyś przejażdżki z krótszymi trasami? :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  płeć piękna :)) mariquita(2011-06-21)
 • Pleć piękną zapraszam na mój motocykl przejażdżki dokąd tylko chcesz :D i żadnych kosztów :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  motoriders(2011-06-21)
 • cosik dla amatorów by się przydało a nie tylko dla satrych wilków taka odległość trochę onieśmiela nie kazdy ma tak twrdą siedzącą część ciała żeby to wytrzymać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jowejek(2011-06-21)
 • Ścigacz?? :)) Jeśli tak to jadę :)) Nie, no żarcik taki. .. .Motocykle są super, ale pozostanę na etapie podziwiania :) I jestem za, jeśli chodzi o wyprawę dla amatorów z bardzo podstawowym pakietem kondycyjnym :))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mariquita(2011-06-21)
 • Ścigacze są dla tych co się spieszą, prawdziwą przyjemność z jazdy daje chopper np Yamaha Drag Star :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  motoriders(2011-06-21)
 • 210 tylko? tyle to ja dziennie pieszo robie.
 • 210 km, tempo nie przekraczające 20 km/h. To jaka będzie średnia i ile to oznacza godzin spędzonych na siodełku? Chyba, że mówimy o średniej 20 km/h, a to już oznacza, że momentami tempo jazdy będzie na dłuższych odcinkach pod 30 km/h. Radziłbym podawać takie założenia dość precyzyjnie, bo inaczej mogą się wybrać na tę wycieczkę niedzielni rowerzyści przeświadczeni, że dadzą radę.
 • Czytajcie ze zrozumieniem, istnieje możliwość powrotu pociągiem jeżeli ktoś nie czuje sie na siłach zrobi tyle km ile mu pasuje mądzioły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wcpicker(2011-06-21)
 • MARECKI mariguita: Będą krótsze wycieczki. Zaglądajcie na elbląskie forum rowerowe: rowerowe.elblag.pl Nawet tą można zakończyć np. na 50 km w Iławie, na 80 km w Ostródzie. Tempo, czyli średnia w granicach 20 km/h oznacza około 10-11 godzin na siodełku. Prędkości chwilowe są różne, z wiatrem, z górki przekraczają 30 km/h, pod górkę lub pod wiatr 12-15 km/h. Pozdrower.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MARECKI(2011-06-21)
 • MARECKI mariquita: Będą krótsze wycieczki. Proszę zaglądać na elbląskie forum rowerowe: rowerowe.elblag.pl Trasę niedzielnej imprezy można skrócić, np. do Iławy to 50 km, do Ostródy 80 km. Tempo, czyli średnia wycieczki w okolicach 20 km/h oznacza około 10-11 godzin na siodełku. Prędkości chwilowe są zależne od pogody i terenu, z wiatrem lub z górki przekraczają często 30 km/h, pod wiatr lub pod górkę to może być 12-15 km/h. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MARECKI(2011-06-21)
 • bez kasku jeździ
 • Dajcie lik do mapy trasy. Proszę
Reklama