UWAGA!

Rowerowa jazda na koniec wakacji

 Elbląg, Rowerowa jazda na koniec wakacji
Fot. MOSiR

Bażantarnia i Modrzewina będą celem ostatniej popołudniowej wycieczki w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em”. Wszystko co dobre się kończy i tak samo jest też z wakacjami. Oczywiście nie oznacza to końca sezonu rowerowego w Elblągu.

- W Bażantarni zapoznamy się z postępem prac przy szlaku czerwonym i zajrzymy pod wiatę Parasol, chociaż deszczu nikt się nie spodziewa. Kilkoma mniej znanymi rowerowo ścieżkami dotrzemy do ulicy Królewieckiej, gdzie spojrzymy na wiatę Pazią i obejrzymy śluzę na Kumieli - mówi Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

Następnie, jako uzupełnienie wycieczki szlakiem parków Elbląga, pojedziemy na Modrzewinę, gdzie powstaje nowy las miejski z pewną ciekawostką, która dla uczestników wyjaśni się na miejscu.

Trasa będzie prowadziła po drogach gruntowych oraz twardych. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich oraz trekkingowych z działającymi przerzutkami. Warto także zabrać oświetlenie przednie i tylne, bo dzień jest już coraz krótszy. Podczas wycieczki pokonamy około 17 km, co w połączeniu ze spokojnym tempem i licznymi odpoczynkami zajmie nam około 3 godzin. Trasa pod tym linkiem.

 

Ruszamy z polany z wiatami w Bażantarni we wtorek, 25 sierpnia o godzinie 17:00.
       Organizatorem wycieczki podczas akcji „Wakacje z MOSiR-em” jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz ze współorganizatorami: Urząd Miejski w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Variustur – Biuro Podróży, Salon Rowerowy Wadecki, Neksus – serwis rowerowy.

 

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama