UWAGA!

Rowerzyści pojadą wzdłuż siódemki

 
Elbląg, Rowerzyści pojadą wzdłuż siódemki
fot. MOSiR

Druga edycja Miejskich Wycieczek Rowerowych w 2019 r. będzie prowadziła po nowych drogach asfaltowych, które powstały podczas budowy trasy S7. Kolejna rowerowa wyprawa już w niedzielę, 10 lutego.

- Budowa drogi ekspresowej S7 sprawiła, że wraz z główną trasą powstały kilometry dróg serwisowych, których doskonałej jakości asfalt jest wymarzoną nawierzchnią dla rowerów. Dodając do tego znikomy ruch samochodowy, nie dziwi fakt, że są one nieoficjalnymi drogami rowerowymi. Podczas jazdy zaliczymy także starą drogę krajową nr 7, która po otwarciu ekspresówki stała się pusta i cicha – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.
       W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć. Każdy z rowerzystów powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.
       - Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych i gruntowych. Organizatorzy zalecają jazdę na rowerach terenowych, z klockowanym bieżnikiem. Prosimy także pamiętać o stosownym do poru roku ubiorze - ubieramy się ,,na cebulę'', ale nie przesadzamy z ilością warstw. Trzy w zupełności wystarczą – przypomina Marek Kamm. 
       Kontynuując zainicjowany w 2018 roku konkurs dla najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach) prosimy o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK.
       - Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2019 roku w drodze losowania – na podstawie pieczątek w książeczce wycieczek kolarskich PTTK – podaje Marek Kamm z MOSiR.
       Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Będzie także można liczyć na gorącą herbatę. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, dopasowane do warunków terenowych na trasie. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Nikogo nie może zabraknąć. Start 10 lutego (niedziela) z placu Katedralnego. Udział w wycieczce jest bezpłatny.
       Trasa wycieczki: Elbląg-Władysławowo-Adamowo-Jazowa-Solnica-Jazowa-Kępki-Bielnik II-Bielnik-Elbląg
      
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Sama elita na ekranie :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pietia(2019-02-08)
 • Ruszamy tradycyjnie o godzinie 10:00,jakby ktoś nie wiedział.
 • Uważajcie na kamienie, bo jedna z ekip zamiast piachu posypała polbruk grubym żwirem z kamieniami. Na odcinku Elbląg - Kazimierzowo Wprawdzie teraz po interwencjach oczyszczają, ale pomimo to trzeba uważać. Ponadto trzeba na ścieżkach rowerowych tych, które powstały już dawno temu uważać na rozbite szkła, bo ich jest cała masa. Pozdrawiam i życzę przyjemnej bezusterkowej jazdy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  teżrowerzysta(2019-02-08)
Reklama