UWAGA!

Rozpoczęły się Mistrzostwa Polski PTT i FTS

 
Elbląg, Tanecznym krokiem rozpoczęła się walka o medale
Tanecznym krokiem rozpoczęła się walka o medale (fot. nadesłana)

Trwają rundy eliminacyjne w Mistrzostwach Polski PTT i FTS. W hali Centrum Sportowo – Biznesowego mierzą się tancerze standardowi w kategorii młodzieżowej i dorośli.

W Mistrzostwach Polski mogą wziąć udział jedynie te pary, które plasują się w pierwszej pięćdziesiątce najlepszych par w rankingu Światowej Organizacji Tańca Sportowego (WDSF), są sklasyfikowane w Polskim Rankingu Sportowym (na pierwszych 24 miejscach), uwzględniającym wyniki turniejów WDSF, bądź biorą udział w Mistrzostwach Okręgu (zajmują pierwsze 24 miejsca). W przypadku par młodzieżowych i juniorskich kwalifikuje się również 24 pary z odpowiadającego ich kategoriom Polskiego Rankingu Sportowego.
       Do udziału w Mistrzostwach Polski PTT I FTS zgłosiło się 228 par czyli niemal pół tysiąca tancerzy. Są to tancerze z klubów z niemal całej Polski od Krakowa, Gliwic i Sosnowca przez Gorzów Wielkopolski, Lublin i Bydgoszcz po Gdynię i Sopot. Najwięcej par zgłosiło się w kategoriach: 16-18 Standard oraz 16-20 Standard.
       Eliminacje trwają od godz. 14.00 do 17.00. Kategorie taneczne: Pary młodzieżowe (16-18 lat) oraz dorośli (pow. 15 lat) w tańcach standardowych. Gala wieczorna rozpocznie się o godz. 19.00. Rozgrywane będą wtedy rundy finałowe. W trakcie gali odbędą się pokazy artystyczne. Podczas gali będzie można zobaczyć gimnastyczki z reprezentacji Polski w gimnastyce artystycznej. To zawodniczki Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Zaprezentują się w trzech wejściach.
      
       Patronat honorowy nad Mistrzostwami Polski PTT i FTS objęli Jacek Protas - Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego oraz Jerzy Wilk - Prezydent Elbląga.
      
       Sponsorzy: Grupa LOTOS SA, Grupa Żywiec - Browar w Elblągu, Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy "Giełda Elbląska", Producent wyrobów skórzanych Paters, Producent szkła i witraży Pujan, Auto Postek Multidealer, Zakład Sprzątania Wnętrz MOP83, Salon Komputerowy K&M, Neoglory Biżuteria. Zrealizowano przy wsparciu Prezydenta Elbląga.
      
       Patronat medialny nad Mistrzostwami Polski objęli: TVP Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, Orientacja.pl, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Elbląska, Dziennik Elbląski, Nasz Elbląg, Radio Eska Elbląg.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama