UWAGA!

Rozstrzygnięcie za tydzień (A-klasa)

Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek znany jest już tegoroczny zwycięzca A-klasy. Został im zespół Żabianka Żabi Róg. Nadal nie wiadomo, który zespół w przyszłym roku zagra w B-klasie. Kandydatów do spadku jest aż pięciu.

Mimo że do zakończenia tegorocznych rozgrywek w grupie drugiej A-klasy pozostała już tylko jedna kolejka, nadal mamy kilka niewiadomych. Pewne jest natomiast to, że w przyszłym sezonie w lidze okręgowej zagra Żabianka Żabi Róg. Zespół ten okazał się najlepszy spośród ekip A-klasy i już na dwie kolejki przed końcem mógł świętować awans. Tym razem drużyna z Żabiego Rogu dołożyła jeszcze jeden punkt remisując w 21. kolejce z Piastem Wilczęta 1:1.
     O ile znamy już zespół, który awansuje do ligi okręgowej, o tyle nadal nie jest jasne, która z ekipa w tym sezonie pożegna się z A-klasą. Na kolejkę przed końcem rozgrywek zagrożonych spadkiem jest praktycznie pięć zespołów. Zalew Frombork i Agat Jegłownik mają po 20 punktów, oczko mniej ma Granica Zagaje, a pewni utrzymania nie mogą być także piłkarze Warmiaka Wojciechy i rezerw Polonii Pasłęk. Zespoły te do tej pory zgromadziły po 22 punkty.
     W przedostatniej kolejce tegorocznego sezonu trzy punkty wywalczyła jedynie Victoria Rychliki, Warmiak Wojciechy i GLKS Miłakowo. Pozostałe trzy mecze zakończyły się podziałem punktów. Natomiast spotkanie pomiędzy Mlexerem Elbląg a Piastem Wilczęta (na boisku wygrali elblążanie 3:2) zweryfikowane zostało decyzją WGiD W-MZPN na walkower 3:0 dla Piasta.
     
     Komplet wyników 21. kolejki: Pomowiec Gronowo Elbląskie - Victoria Rychliki 1:2, Polonia II Pasłęk - Warmiak Wojciechy 1:2, GLKS Miłakowo - Mlexer Elbląg 3:0, Granica Zagaje - Czarni Małdyty 1:1, Żabianka Żabi Róg - Piast Wilczęta 1:1, Agat Jegłownik - Zalew Frombork 2:2.
     
     Zobacz tabele
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama