UWAGA!

Rusza Elbląski Mundial

Elbląg, Rusza Elbląski Mundial

Trwa Mundial w Rosji, a nasze miasto wykorzystując swój piłkarski potencjał , dobre kontakty z miastami partnerskimi oraz bliskość do jednej z aren Mistrzostw Świata, tj. Kaliningradu, od 24 do 30 czerwca organizuje swój Elbląg Mundial.

Wydarzenie oficjalnie zostanie zainaugurowane w niedzielę (24 czerwca) po godz. 19 w Elbląskiej Strefie Kibica, tuż przed meczem Polska-Kolumbia. Wtedy to nastąpi prezentacja drużyn. Poza trzema zespołami Olimpii Elbląg, roczniki 2005, 2006 i łączony 2005/2006, do naszego miasta zjadą drużyny z areny MŚ, tj. partnerskiego Kaliningradu, z ukraińskiego Tarnopola, niemieckiego Leer (JFV Leer) oraz team z zaprzyjaźnionego mołdawskiego miasta Hincesti – FC PETROCUB. Z Polski dołączą drużyny Huragana Morąg, Naki Olsztyn i Gedanii 1922 Gdańsk. Drużyny częściowo przywdzieją barwy reprezentacji biorących udział w rosyjskim Mundialu, niektóre wystąpią jako reprezentacje własnego kraju.
       Same rozgrywki rozpoczną się w poniedziałek 25 czerwca i zgodnie z planem rozgrywane będą na boiskach przy ul. Skrzydlatej. W fazie grupowej rozegrane zostaną mecze każdy z każdym, do ćwierćfinału awansują cztery najlepsze zespoły z każdej grupy. Turniej będzie rozegrany na pełnowymiarowych boiskach po 11 zawodników w polu, czas gry 2x25 min.
      
       Zapraszamy do kibicowania!
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Już po Mundialu, Polacy wracają do domu jeszcze tylko mecz o honor/przegrany / z Japonia Pierwszy mecz z Senegalem, odpowiedział w którym miejscu jesteśmy Do usłyszeniu na następnym Mundialu, za kilkanaście lat
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    ESCOBAR(2018-06-24)
Reklama