UWAGA!

Sezon plażówki rozpoczęty (siatkówka)

Aż 15 drużyn zagrało w turnieju otwarcia XII edycji mistrzostw Elbląga w plażowej siatkówce. Wygrali Wojciech Samulewski i Mateusz Karnia, czyli Mr Hot Dog. W finale „Hot Dogi” pokonały 21:16 i 24:22 zespół PEKA: Piotr Kowal - Paweł Kazimierczak.

Na elbląskiej plaży nastąpiła zmiana warty. O puchar prezydenta miasta walczy od soboty młode pokolenie adeptów siatkówki, wspierane kilkoma starszymi kolegami. Ale jest szansa, że do boju przystąpią także ci, którzy przez lata pokazywali „małolatom”, jak się gra w słońcu i pod wiatr. Ale, aby uzyskać kwalifikację do wielkiego finału pod koniec sierpnia, trzeba zagrać w przynajmniej czterech turniejach.
     Duża ilość chętnych do grania cieszy Stanisława Tomczyńskiego, który od początku organizuje letnie zawody: - Nadmiar drużyn nie jest dla nas zmartwieniem. Mamy dwa boiska i kilka wariantów rozgrywania zawodów w zależności od tego, ile pojawia się zespołów. Zapraszam wszystkich chętnych, spotykamy się na kąpielisku w każdą sobotę o godz. 9.30.
     Pierwszy turniej rozegrano systemem brazylijskim, czyli do dwóch przegranych spotkań. Aby wyłonić pary półfinalistów, trzeba było zagrać aż 24 mecze. Potem już szybko - dwa półfinały, mecz o trzecie miejsce i ten ostatni, wieńczący cały turniej.
     Klasyfikacja po pierwszym turnieju:
     1. Mr Hot Dog (Wojciech Samulewski - Mateusz Karnia) - 10 pkt.
     2. PEKA (Piotr Kowal - Paweł Kazimierczak) - 8 pkt.
     3. Łukasz Kozłowski - Bartek Michalski - 7 pkt.
     4. Dzikie Węże (Piotr Szewczyk - Piotr Malinowski) 6 pkt.
     Kolejny turniej w sobotę 8 lipca, zapisy od godz. 9.30, mecze od 10. Tego dnia rozpocznie się także I Turniej Otwartych Mistrzostw Elbląga w mini plażowej siatkówce dla dzieci do lat 15 O Puchar Przewodniczącego Rady Miasta. Zapisy również od 9.30. Zawody dla młodzieży finansowane są przez Ministerstwo Sportu.
     O szczegółach Marta Hajkowicz rozmawiała z organizatorem obu turniejów Stanisławem Tomczyńskim:
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama