UWAGA!

Siarka nie może odpalić!

 
Elbląg, Siarka nie może odpalić!

Po dwóch porażkach pojawiały się nerwowe opinie i negatywne tezy dotyczące dyspozycji Olimpii. W miniony weekend podopieczni trenera Borosa wygrali z Pogonią Siedlce i nastroje są już ustabilizowane. Czas na przechylenie szali w stronę optymizmu i dopisanie trzech punktów po zwycięstwie na własnym stadionie. W niedzielę Olimpia zagra z Siarką Tarnobrzeg.

Pierwotnie mecz miał się odbyć w niedzielę, 12 sierpnia o godz. 19:45. Wydarzenie nabrałoby charakter historyczny, bo po raz pierwszy spotkanie na Stadionie Miejskim przy Agrykola 8 odbyłby się w anturażu wyjątkowym, bo oświetlonym przez lampy znajdujące się na czterech, umiejscowionych już masztach. Niestety przedłuża się odbiór techniczny inwestycji, stąd zmiana godziny na 18. Należy jednak pamiętać, że firma realizująca projekt oświetlenia, czas na jej zakończenie ma do 30 listopada tego roku. Jeżeli wszystkie prace zakończą się w sierpniu, to i tak odbiór będzie przedterminowy. Prognozuje się, że pierwszym meczem przy sztucznym oświetleniu będzie spotkanie z GKS Bełchatów, 1 września.
       Przed niedzielnym meczem ciężko wskazać faworyta. Sugerując się obecną sytuacją w II lidze można postawić na Siarkę, która wyprzedza Olimpię o osiem pozycji z przewagą trzech punktów. Jednak jesteśmy na początku sezonu i wciąż drużyny budują formę. Siarka póki co lepiej spisuje się w meczach na własnym stadionie, bo właśnie w dwóch domowych zgromadziła 6 pkt.
       Drużyna z województwa podkarpackiego to jak zawsze faworyt w klasyfikacji Pro Junior System, czyli w systemie premiowania młodzieżowców. Po trzech drugoligowych kolejkach, Siarka zajmuje trzecie miejsce (Siarka - 1404 punktów, Olimpia - 945). Do gry desygnowali już 9 zawodników urodzonych w roku 1998 lub młodszych. Oczywiście oprócz młodzieżowców, Siarka dysponuje graczami doświadczonymi i nieco starszymi. Kibicom z Elbląga nie trzeba przedstawiać podstawowego obrońcy - Dawida Kubowicza, byłego kapitana żółto-biało-niebieskich. To drugi sezon Kubowicza w Tarnobrzegu, gdzie potwierdza formę z Elbląga i jest pewnym punktem w zespole prowadzonym przez Włodzimierza Gąsiora (w Siarce od kwietnia 2015 roku, a wcześniej trener m.in. Stali Mielec i Korony Kielce).
       Olimpia z Siarką zagra po raz 11. w historii. Bilans coraz bliższy remisu jednak póki co, pięciokrotnie ze zwycięstwa cieszyła się Siarka, przy jednym remisie i czterech wygranych Olimpii Elbląg. Podopieczni Borosa jednak mogą się pochwalić serią trzech bezpośrednich zwycięstw z rzędu. Ostatni mecz odbył się w Tarnobrzegu zakończony zwycięstwem Olimpii 1:0 po bramce Krzysztofa Niburskiego, który w piłkę już nie gra. Karierę sportową przerwał w wieku 21 lat, skupiając się na rozwoju osobistym, edukacji i angażowaniu się w projekty uczelniane. W Elblągu obie drużyny zmierzyły się ostatni raz w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas po bramkach Bojasa i Szuprytowskiego Olimpia zapisała na swoim koncie trzy punkty.
      
       Bilans konfrontacji – 10 meczów; 5 zwycięstw Siarki; 1 remis; 4 wygrane Olimpii.
       01.09.1991 r. - Siarka Tarnobrzeg vs. Olimpia Elbląg 3:1 (Interbergs)
       19.04.1992 r. - Olimpia Elbląg vs. Siarka Tarnobrzeg 1:2 (Nowosielski)
       29.09.2012 r. - Siarka Tarnobrzeg vs. Olimpia Elbląg 1:1 (Kolosov)
       04.05.2013 r. - Olimpia Elbląg vs. Siarka Tarnobrzeg 0:1
       14.09.2013 r. - Olimpia Elbląg vs. Siarka Tarnobrzeg 2:0 (Ichim, Graczyk)
       19.04.2014 r. - Siarka Tarnobrzeg vs. Olimpia Elbląg 1:0
       01.10.2016 r. - Siarka Tarnobrzeg vs. Olimpia Elbląg 4:1 (Pietroń)
       29.04.2017 r. - Olimpia Elbląg vs. Siarka Tarnobrzeg 3:0 (Bojas, Kolosov, Lisiecki)
       05.11.2017 r. - Olimpia Elbląg vs. Siarka Tarnobrzeg 2:1 (Bojas, Szuprytowski)
       26.05.2018 r. - Siarka Tarnobrzeg vs. Olimpia Elbląg 0:1 (Niburski)
      
       Siarka w minionym sezonie zajęła siódme miejsce w tabeli (Olimpia szóste) i podobnie jak Olimpia przez chwilę była rozpatrywana nawet jako kandydat do awansu. Z wyróżniających się postaci w drużynie prowadzonej przez Gąsiora należy wymienić Mateusza Brozia, strzelca siedmiu bramek w ubiegłym sezonie oraz Kamila Radulja strzelca dwóch bramek w obecnych rozgrywkach.
       Olimpia do meczu przystępuje w dobrych nastrojach, podbudowani ostatnim zwycięstwem. Nikt nie narzeka na dolegliwości, zatem trener Boros dysponują pełną kadrą.
       Opcją na obejrzenie meczu jest transmisja w systemie pay-per-view. Wykupując transmisję z podanego linku, wspierasz finansowo Olimpię.
      
       Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg w niedzielę 12 sierpnia, godz. 18.
      

       Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama