UWAGA!

Sobota pełna wrażeń

 
Elbląg, Zwycięzcy sobotnich zmagań odebrali gratulacje z rąk prezydenta Jerzego Wilka
Zwycięzcy sobotnich zmagań odebrali gratulacje z rąk prezydenta Jerzego Wilka (fot. Witold Sadowski)

Zakończyły się sobotnie zmagania taneczne o tytuł Mistrza Polski PTT i FTS. W dwóch kategoriach – młodzieży i dorosłych mistrzowskie tytuły wywalczyli – Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek z Warszawy oraz Longarini Giuseppe i Kapral Katarzyna z warszawskiego Klubu Contra.

W sobotnich konkurencjach startowały cztery elbląskie pary – jedna w kategorii młodzieżowej – Dawid Piotrowski i Dorota Lis, trzy w kategorii dorosłych – Mateusz Czyżyk i Marta Pilipczuk, Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy oraz Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk. Dwie ostatnie dostały się do rund finałowych. Michał Zacharewicz z Katarzyną Czyżyk ostatecznie zajęli 7. miejsce, 5. miejsce należało do Agaty Brychcy i Bartłomieja Szkutnika.
      
       Wyniki par młodzieżowych:

       Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek – Warszawa
       Maciej Konstanciuk i Daria Karbowniczak – Wrocław
       Dawid Podgajny i Oliwia Popek – Lublin
      
       Wyniki par dorosłych:

       Longarini Giuseppe i Kapral Katarzyna - Warszawa
       Jeschke Wojciech i Tarasova Olga - Warszawa
       Myćka Dariusz i Freiberga Madara - Warszawa
      
       Na gali wieczornej wrażeń artystycznych dostarczały gimnastyczki z reprezentacji Polski w gimnastyce artystycznej. To zawodniczki Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. W trzech wejściach zaprezentowały widowiskowe układy z szarfami, piłkami i maczugami. Oklaskiwane przez publiczność, uatrakcyjniały przerwy między tanecznymi kategoriami.
       Przed nami jeszcze jeden dzień turnieju. Niedzielne eliminacje rozpoczną się o godz. 12.00. Będą w nich walczyć w pary w kategoriach: Juniorzy starsi (14 – 15 lat) w stylu latynoamerykańskim, Młodzież (16-20 lat) w stylu standardowym oraz Seniorzy I i II (pow. 34 i pow. 45 lat) w stylu standardowym. Gala wieczorna rozpocznie się o godz. 18.00. Odbędą się wtedy rundy finałowe, a w przerwach zobaczymy pokazy artystyczne w wykonaniu formacji tańca nowoczesnego.
       Do udziału w tegorocznych Mistrzostwach Polski PTT I FTS zgłosiło się około 200 par. To tancerze z klubów z niemal całej Polski od Krakowa, Gliwic i Sosnowca przez Gorzów Wielkopolski, Lublin i Bydgoszcz po Gdynię i Sopot.
      
       Patronat honorowy nad Mistrzostwami Polski PTT i FTS objęli Jacek Protas - Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego oraz Jerzy Wilk - Prezydent Elbląga.
      
       Sponsorzy: Grupa LOTOS SA, Grupa Żywiec - Browar w Elblągu, Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy "Giełda Elbląska", Producent wyrobów skórzanych Paters, Producent szkła i witraży Pujan, Auto Postek Multidealer, Zakład Sprzątania Wnętrz MOP83, Salon Komputerowy K&M, Neoglory Biżuteria. Zrealizowano przy wsparciu Prezydenta Elbląga.
      
       Patronat medialny nad Mistrzostwami Polski objęli: TVP Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, Orientacja.pl, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Elbląska, Dziennik Elbląski, Nasz Elbląg, Radio Eska Elbląg.
      
Edyta Bugowska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama