Sparing na piątkę

Elbląg, Sparing na piątkę

Olimpia Elbląg rozegrała drugi sparing w okresie przygotowawczym przed nowym sezonem. Drużyna trenera Łukasza Kowalskiego przegrała z Arką w Gdyni 0:5.

Elblążanie szlifują formę przed startem rozgrywek w II lidze. Nowy trener buduje drużynę, która będzie walczyć w kolejnym z rzędu sezonie na szczeblu centralnym. Na tę chwilę kadrę wzmocniło 5 zawodników. Na boisku w barwach ZKS wystąpią bramkarz Bartosz Przybysz (Olimpia Zambrów), pomocnicy Michał Ressel (Huragan Morąg), Wojciech Zyska (Sokół Ostróda) i napastnicy Marcin Bawolik (Ursus Warszawa) oraz Orest Tkaczuk (Jagiellonia Białystok). Pojedynek z Arką był jednym z dwóch dotychczasowych sparingów. W pierwszym teście nasza drużyna również zmierzyła się z Arką. Na neutralnym boisku remis 0:0 wydawał się dobrym rezultatem. Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota na swoim stadionie dali jednak pokaz umiejętności.

Sparing toczył się jednak w nietypowej formie. Piłkarze grali 2x30 minut, a potem kolejne 45 minut. W 30 minucie Arka rozpoczęła swój bramkowy festiwal. Dawid Markiewicz zdecydował się na strzał zza pola karnego i piłka wpadła między słupki. W drugiej części spotkania, w 33 minucie, po rzucie rożnym Szymona Drewniaka, strzał Macieja Jankowskiego wybronił Bartosz Przybysz, ale Adam Marciniak zdołał zmieścić futbolówkę w siatce. Chwilę później, w 44 minucie Markiewicz znów popisał się celnym strzałem, zdobywając trzecią bramkę dla gospodarzy. Kolejny rzut rożny dla Arki w 60 minucie, po którym celną główką wykazał się Adam Danch. W 104 minucie Rafał Siemaszko zamienił na gola dośrodkowanie w pole karne przyjezdnych.

- Doznaliśmy dzisiaj sromotnej porażki. Prawie w każdym elemencie gry ustępowaliśmy gospodarzom, a najbardziej bolą bramki ze stałych fragmentów. Arka wyglądała zdecydowanie lepiej pod względem fizycznym, co szczególnie mnie nie martwi, natomiast takie kwestie, jak szybsze granie piłką i nie holowanie jej, już na zmęczenie zrzucić nie można. Podsumowując, jednostka treningowa wybiegana, nadal dążymy i szukamy optymalnego ustawienia – mówił Łukasz Kowalski, trener Olimpii Elbląg. Wydaje się, że Olimpia nie rozegra kolejnych sparingów i rozpocznie nowy sezon wyjazdowym pojedynkiem w Pucharze Polski z Chojniczanką Chojnice.

Arka Gdynia – Olimpia Elbląg 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

1:0 – Markiewicz (30), 2:0 – Marciniak (33), 3:0 – Markiewicz (44), 4:0 – Danch (60), 5:0 – Siemaszko (104)

Olimpia Elbląg: Bawolik – Kiełtyka, Lewandowski, Wenger, Sedlewski, Krasa, Jabłoński, Ressel, Zyska, Filipczyk, Tkaczuk

Na boisku zagrali jeszcze: Rutkowski, Wierzba, Sarnowski, Bawolik, Milanowski, Kordykiewicz, Branecki