UWAGA!

Sportowy weekend z portEl.pl

Elbląg, Sportowy weekend z portEl.pl

W najbliższy weekend w Elblągu odbędzie się kilka wydarzeń sportowych. W Bażantarni o tytuł mistrza Polski będą walczyć miłośnicy kolarstwa przełajowego, na lodowisku młodzi sportowcy zagrają w minihokeja, w HSW odbędzie się Turniej Skrzatów, a o kolejne ligowe punkty zawalczą szczypiorniści Wójcika i siatkarki Truso.

Skrzat Cup 2018
       W sobotę (15 grudnia) w HSW przy al. Grunwaldzkiej odbędzie się Turniej Skrzatów, czyli zawody piłki nożnej dzieci z roczników 2012, 2013 i młodszych. Najmłodsi adepci piłki nożnej rywalizować będą na trzech boiskach, oddzielonymi w taki sposób, aby piłka nie przelatywała po ziemi z boiska na boisko. W roczniku 2012 zgłosiło się czternaście drużyn, natomiast w roczniku 2013 rywalizować będzie pięć zespołów. Pierwsze mecze o godz. 10, wstęp wolny.
      
       Truso z sąsiadem z tabeli
       Energę MKS Truso Elbląg czeka mecz z uzdolnionymi zawodniczkami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Polic. Oba zespoły mają po siedemnaście punktów i sąsiadują ze sobą w II-ligowej tabeli. W pierwszej rundzie, w Policach zwyciężyły elbląskie siatkarki 3:2 i liczą, że uda im się ponownie wygrać. Początek sobotniego meczu w hali przy ul. Browarnej o godz. 16. Wstęp wolny.
      
       Ostatni mecz Wójcika
       Piłkarze ręczni KS Meble Wójcik Elbląg czeka zaległy mecz 7. kolejki z wyżej notowanym SPR GKS Żukowo. Drużyny dzieli dziewięć punktów i cztery pozycje w ligowej tabeli. Meblarze przegrali cztery poprzednie mecze ligowe, bardzo by chcieli w końcu zwyciężyć i udać się na przerwę w rozgrywkach w nieco lepszych nastrojach. Elblążanie mają na swoim koncie tylko sześć oczek. Jeśli uda im się wygrać to zrównają się punktami z Jurandem i Warmią. Mecz zostanie rozegrany w sobotę w HSW przy al. Grunwaldzkiej o godz. 17. Wstęp wolny.
      
       Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym

       W niedzielę Bażantarnię opanują kolarze, którzy zawalczą o tytuł mistrza Polski. W zawodach mogą wystartować nie tylko zawodnicy licencjonowani, ale również amatorzy w różnych kategoriach wiekowych. Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Kolarstwie Przełajowym rozpoczną się od godz. 9:30, kiedy to wystartują dzieci. W godz. 10-11:30 na trasę ruszą amatorzy i mastersi, po nich kolejne kategorie wiekowe, natomiast wyścig główny zaplanowano na godz. 14:30. Start i meta przy restauracji Myśliwskiej.
      
       Turniej Minihokeja na lodzie o Puchar Prezydenta
       W niedzielę, w godz. 9-14:30 na lodowisku Helena odbędzie się Turniej Minihokeja na lodzie o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga Witolda Wróblewskiego. 130 najmłodszych hokeistów z Elbląga, Malborka, Gdyni, Gdańska, Łodzi, Torunia i Warszawy powalczy w dwudziestu jeden meczach o puchar oraz kolejne punkty w rozgrywkach ligowych KPOZHL. Wstęp na mecze jest bezpłatny.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Wszystkim zespołom i indywidualnym uczestnikom zawodów życzę powodzenia, ale do piłkarzy ręcznych piszę, jutro mały, ,finał ", chcemy mięć spokojne święta, więc jutro do dobrej pracy, oczekujemy i pozdrawiamy. GO Handball GO
Reklama