Srebrna Joanna (kajakarstwo)

W Gorzowie Wielkopolskim rozegrano mistrzostwa Polski w maratonie kajakarskim. Areną walki o medale była rzeka Warta. Srebrny medal po pokonaniu 21 km zdobyła Joanna Tarasewicz, kajakarka elbląskiego klubu Energetyk Olimpia.

Dla młodych elblążan maratońskie wyścigi na Warcie były trudnym wyzwaniem.
     - Zawody odbywały się przy silnym wietrze - wspomina Piotr Różalski, trener kajakarzy. - wszyscy pływali w kapokach, bo niebezpieczeństwo sprawiał także silny nurt rzeki. Najlepiej spisała się Asia Tarasewicz w K-1, zdobywając srebrny medal. Jej rówieśnik Paweł Zieliński, pokonując ten sam dystans, był ósmy. Wśród juniorów młodszych elbląska osada Piotr Mironiuk i Marcin Barański zajęła piąte miejsce w wyścigu na 15 km. Na 8 km płynęli młodzicy. Tu wysoką, piątą lokatę zajęła Anna Rynkiewicz z naszego klubu. Teraz po serii treningów nasi kajakarze pojadą na otwarte mistrzostwa Bydgoszczy. Regaty odbędą się 19 maja - dodaje trener.