UWAGA!

Srebro dla Kamili w short tracku

 
Elbląg, Helena Pilejczyk nagradza Kamilę Stormowską
Helena Pilejczyk nagradza Kamilę Stormowską (fot. Witold Sadowski)

Kamila Stormowska, zawodniczka Orła Elbląg i reprezentantka Polski, zajęła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej w klasyfikacji zawodów Danubia Series w short-tracku. Przez trzy dni na elbląskim lodowisku rywalizowało 170 łyżwiarzy z kilkunastu krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

To były świetnie zorganizowane zawody, byliśmy w Elblągu po raz kolejny, ostatni raz dwa lata temu. Lód był bardzo dobrze przygotowany, niestety moi zawodnicy nie zawsze potrafili to wykorzystać, mieliśmy kilka upadków. Jest na czym pracować, to dopiero początek sezonu – powiedział nam Jindrich Parik, trener reprezentacji Czech w short tracku. - Cieszymy się, że medale najlepszych zawodnikom wręczała pani Helena Pilejczyk, która co ciekawe wiele lat temu wygrywała zawody w Czechach.
       Czesi należeli do czołówki elbląskich zawodów z cyklu Danubia Series, w których wystartowało 170 łyżwiarzy z kilkunastu krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Zawodniczki trenera Parika wygrały wyścig sztafet, zdobył też pierwsze i trzecie miejsce w klasyfikacji juniorek C (13- i 14-latek). Na podium przedzieliła je elblążanka Kamila Stormowska, która jest zawodniczką polskiej kadry narodowej. Kamila była szósta na 1500 metrów, druga na dystansie 500 m i pierwsza na 1000 m, dobre lokaty na poszczególnych dystansach dały jej drugie miejsce w wieloboju podczas elbląskich zawodów.

  Elbląg, Srebro dla Kamili w short tracku
(fot. Witold Sadowski)


       - Kamila potwierdziła, że należy do krajowej i europejskiej czołówki. Pecha miał Grzegorz Giszka, który dwa razy został zdyskwalifikowany i miał jeden upadek. Cieszy mnie za to fakt, że wielu elbląskich zawodników poprawiło swoje życiowe rekordy, mimo że w tym sezonie mieliśmy dopiero trzy treningi na lodzie – powiedział nam Ireneusz Borowiecki, trener Orła Elbląg. - Za tydzień ponownie ścigamy się w Elblągu podczas Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych.
      
       Pełne wyniki zawodów Danubia Series w Elblągu znajdziecie tutaj,
      


       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl była patronem medialnym zawodów.

      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Z przykrością muszę napisać, że to co się tam dzisiaj stało to skandal! Na godzinę 13 były zapowiadane finały sztafet. .Wziąłem więc żonę i synka żeby sobie popatrzeć na rywalizację. Jakież było nasze zdziwienie gdy się okazało, że trwa już dekoracja! I biegów żadnych już nie będzie! Organizatorzy się popisali jak diabli! Żenada. .. I żadnej informacji w mediach o przesunięciach godzinowych. ..
 • chyba są poważniejsze sprawy w kraju żeby o takim czymś pisać że to skandal, idź płacz dalej i narzekaj sfrustrowany koleżko :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  leeonasd(2014-10-05)
 • Mała sprawa a ważna. .. Skoro podaje się do publicznej wiadomości harmonogram imprezy to należy się go ściśle trzymać!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  paraszut(2014-10-05)
 • Świetna impreza na europejskim poziomie!! Brawa dla organizatorów! Brawa dla elbląskich zawodników!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  wiernykibic(2014-10-05)
 • A czytałeś " malkontencie" jakie były reprezentacje???? i jak daleko mają do domu????? To, że zawody zakończyły się szybciej to zasługa właśnie sprawnej organizacji. Zawody trwały trzy dni mogłeś przyjść troszeczkę szybciej, a nie marnować czas na koncercie disco polo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  ten,któryzdążył(2014-10-05)
 • Skandal byłby wtedy, gdyby impreza się nie odbyła, a w tym wypadku taki rozwój zdarzeń świadczy jedynie o niesamowicie sprawnej organizacji imprezy.
 • A może skoncentrujmy się na sukcesach utalentowanych sportowców, a nie biciem piany. .. .. Bo żenadą są właśnie takie komentarze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Kibicshorttracku(2014-10-05)
 • Nasze media nigdy nie nadążają za tym co się dzieje w mieście. Nic nowego!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  Obserwatorsportu(2014-10-05)
 • Co za gamoń z tego paraszuta. .. .. Nie widział, a komentuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  szutapara(2014-10-05)
 • Brawo Kamila, czekamy teraz na kolejne medale a na następnej olimpiadzie zimowej życzę Ci miejsca na podium!
 • Dziękuję bardzo :) postaram się wypaść jak najlepiej :)
 • Gratulacje dla młodej medalistki oby więcej takich informacji i oby poszła w ślady pani Heleny
Reklama